Zapalenie ucha środkowego

napisał/a: canyonn 2006-10-28 18:11
Witam
W poniedziałek zacząłem strasznie chrypieć i smarkać po ostatniej infekcji,
w środę przestałem częściowo słyszeć na prawe ucho, poszedłem z tym do lekarza internisty, on wypisał mi antybiotyk i leki wysuszające śluzówkę nosa, oraz dostałem skierowanie do laryngologa.
W czwartek ledwo co słyszałem na ucho, zapisałem się do przychodni laryngologicznej , jednak przyjął mnie dopiero w piątek rano, zamienił mi antybiotyk na amoksycyline (augmentin) i dał dodatkowo Cirrus, powiedział, że uszy mam czyściutkie, i jest to zapalenie ucha środkowego, w piątek rano wziąłem nowy antybiotyk i dzisiaj jest sobota a ja nadal nic nie słyszę w moim prawym uchu, natomiast w lewym słyszę dziwne szumy, jak skieruję głowę do góry to słysze gorzej i jest inny pogłos "szum", jak skieruję głowę na dół słyszę "jakby ostrzej - lepiej", ale również jest szum, głupieję już z tego wszystkiego, czy mógłby mi ktoś z Was powiedzieć, czy to przejdzie, i czy to normalne, i jak długo jest "niedosłuch" ?????

z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam.
napisał/a: _Paula_ 2006-10-28 22:49
a ucho boli?
nawet jeżeli nie to radzę nie spać na "chorym" uchu.
Nie kombinować To co ma wylecieć z ucha [jeżeli coś leci] niech sobie wyleci. Wycieraj to wcikiem, watą itp. Nie przekręcaj głowy raz do góry, raz na dół.
Co jeszcze.....
napisal(a):czy mógłby mi ktoś z Was powiedzieć, czy to przejdzie, i czy to normalne, i jak długo jest "niedosłuch" ?????

przejdzie przejdzie, zastosuj się do tego co mówił lekarz, łykaj antybiotyki, a przede wszystkim nie grzeb przy tym, żadnej wody, żadnych patyczków, żadnych palców!!!! a co do czasu trwania, to różnie, jeżeli męczy Cię to od środy, to z tydzień możesz się pomęczyć z bólem, jeżeli taki jest w ogóle. A po wyleczeniu unfekcji wszystko powinno się pięknie zagoić w przeciągu tygodnia/dwóch. A niedosłuch zazwyczaj ginie wraz z wyleczeniem infekcji, lub przed. Niestety, z uchem się trochę pomęczysz. Ale zapomina się o tym szybko. PZDR!