Zapalenie stawu kolanowego

napisał/a: awokado41 2009-05-16 12:57
Witam,

O czym może świadczyć ból w kolanie nad łąkotką. Jest nieznaczny i tylko przy uciśnięciu. Byłem u lekarza ponieważ któregoś dnia dużo się nachodziłem i spuchło mi kolano. Lekarz zdiagnozował zapalenie stawu kolanowego i polecił leki. Leki już się kończą, kolano nie jest opuchnięte lecz gdy naciśkam na nie pojawia się niewielki ból. Ile w ogóle trwa leczenie stawu kolanowego: przeciętnie.

Pozdrawiam Tomek
napisał/a: Ania_204 2009-05-16 22:34
Po pierwsze pytanie czy był uraz kolana?
Po drugie zapalenie może sie utrzymywać około 2tyg.
Po trzecie: leczenie stawu trwa zależnie od rozpoznania. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każdy organizm jest inny i w innym czasie sie regeneruje.
napisał/a: mati90xl 2009-05-19 11:43
Witam nie chciałem zaśmiecać forum kolejym postem więc wykorzystam ten. Mam również prolem ze stawem kolanowym rano gdy wykonuje pierwsze zgięcie nogi kolano strasznie strzela/trzeszczy ale nie boli..Ból pojawia się po np. intensywnym biegu od kilku lat trenuje na siłowni ale nie trenowałem nóg omijając m.ciąg jako ćwiczenie na plecy Ostatnio byłem na TWKL gdzie stwierdzono u mnie koślawość stępu (w czerwcu mam 19 urodziny) co zdyskredytowało mnie jako żołnierza zawodowego. Czy koślawość może spowodować problem z kolanem? Czy w moim wieku mogę wyleczyć się z koślawości ?