zapalenie spojowek z objawami suchego oka

napisał/a: daria211 2007-12-18 16:49
Mam chyba alergie tez nie wiem co sie dzieje. Od roku mam zapalenie spojowek z objawami suchego oka, ostatnio dostalam takze zapalenie skory w okol ust. Mniewam tez dziwne bole gardla bylam tez z tym bolem u laryngologa wysycha mi sluzowka w gardle ale nie wiadomo dlaczego. Zapisalam sie ostatnio do lepszego lekarza rodzinnego mam porobione wyniki krwi ale dopiero po swietach z nimi do niego pojde. Nie wiem co sie dzieje zapisalam sie do alergologa ale tez terzeba dlugo czekac jestem zapisana dopiero w czerwcu juz nie wiem co robic :(((((( Jeśli ktos ma jakas wskazowke bede naprawde wdzieczna pozdrawiam pa
napisał/a: Peter 2007-12-19 14:16
Nie masz problemu dodatkowo ze stawami?
Doraźnie możesz zastosować do gardła Tonimer spary, a do oczu krople Visine. Bez recepty dostaniesz też alertec w ilości 7 tabletek.
napisał/a: daria211 2008-01-02 17:17
dzieki za podpowiedz ale co to moze oznaczac alergie???
nie nie mam problemow ze stawami. Troche mnie to martwi zrobilam, ostatnio wyniki musze teraz isc z tym do lekarza jeszcze raz dziekuje pozdrawiam :P
napisał/a: Peter 2008-01-03 07:42
Musiałbym zobaczyć wyniki w kierunku alergii, aby cokolwiek w tym temacie powiedzieć.
napisał/a: daria211 2008-02-02 23:33
hej byłam u lekarza z wynikami niby wszystko w porządku niby, że też nie mam alergii ale w tym czasie jak robiłam wyniki brałam leki na alergie przepisane przez okulistkę także chyba zafałszowało wyniki :P a tak poza tym to lekarz nie wykrył żadnych chorób :D
chyba w czerwcu się dowiem co mi dolega jak zrobią mi testy i pójdę do alergologa. Teraz już trochę mniej dokuczają mi oczy aż się ucieszyłam :D może samo jakoś przejdzie pozdrawiam. PS jeszcze mi się przypomniało, że w tamtym roku jak to się zaczęło to miałam taką dziwną wysypkę na skórze, ale szybko znikła i o niej zapomniałam takie czerwone plamy. Pamiętam, że wtedy w tv mówili, że jest bardzo duże pylenie chyba drzew już nie pamiętam, ale dziwne trochę, że trwa to cały rok. Czasami robi się gorzej czasami lepiej. Pozdrawiam :P
napisał/a: Peter 2008-02-03 11:18
Zdecydowanie testy alergiczne. Powinny wykazać, w czym problem. Oczywiście, jeśli był lek przeciwhistaminowy, to mógł zafałszować wyniki w kierunku alergii.
napisał/a: daria211 2008-02-03 20:34
dzięki za odpowiedź tak muszę poczekać do czerwca i wtedy się dowiem Pozdrawiam serdecznie pa najważniejsze, że już nie bolą mnie tak oczy bo na prawdę czasami było to już do niewytrzymania :P
napisał/a: martek_20 2008-03-04 22:23
Witam, peter ja mam takie same problemy z oczami tyle, że jeszcze ze stawami, co to moze oznaczac?
I czy alergia moze podwyzszac temperature ciala tak do(srednio tak 37.1)?
pozdrawiam
napisał/a: daria211 2008-03-04 23:32
witaj martek_20 musisz chyba napisać na forum ogólnym dodać post nie wiem czy ktoś to zobaczy tutaj. To mówisz, że masz podobne objawy?? ja się czuje lepiej teraz czasami gardło trochę mnie boli, a oczy tylko rano trochę. Jeszcze stawy Ciebie bolą?? wydaje mi sie, że to chyba alergia, ale lepiej żeby Peter Ci odpowiedział pozdrawiam pa
napisał/a: martek_20 2008-03-04 23:54
Nom mozliwe, ale jeszcze poczekam moze peter tu wejdzie.
A z oczami mam najgorzej bo mam non stop przekrwione, co nie wyglada najlepiej, tymbardziej ze zawsze nosilem soczewki a teraz musze okulary:/ I np na dworzu jak jest wiatr to strasznie mi lzawia, ide np na przystanek to patrze sie w chodnik,a nie przed siebie;/
Mnie gardlo nie boli natomiast stawy tak, glownie kolanowe. Ogolnie caly czas czuje sie rozbity i mam stany podgaraczkowe, jestem alergikiem ale niewiem czy te stany to od tego bo jak bylem u alergologa to powiedzal ze podwyzszona temperatura to raczej nie od alegrii. A ja kompletnie niewiem, obstawialbym jednak ta alergie zwlaszcza ze reszta wynikow krwi ok.
Piszesz ze rano czasem bola Cie oczy, ja jak sie budze to mam wszystko takie rozmazane, jakby spojowki byly wyschniete, musze mrugac sporo razy i przechodzi ale nadal sa przekrwione.
A moze powinnas sobie zrobic wymazy wszelkiego rodzaju, glownie z gardla i nosa, jesli boli Cie gardlo?
napisał/a: Peter 2008-03-05 07:34
Martek 20 - alergolog ma rację, to mało prawdopodobne, aby to była alergia. A jeśli tak, to nie jako pierwotna przyczyna. Konieczne badanie ASO, CRP, czynnik reumatoidalny, IgE całkowite no i oczywiście pełna morfologia, jeśli dawno nie była robiona.
Do oczu możesz sobie na razie kupić Starazoline, jeśli nie masz żadnych leków.
napisał/a: daria211 2008-03-05 08:35
Tak Peter ma rację musisz zrobić badanie krwi. Trochę dziwne z tymi stawami może to jednak reumatyzm albo inne schorzenie reumatyczne. Muszę Ci powiedzieć, że na początku bo to się zaczęło ponad rok temu to miałam podobnie jak TY teraz mi przeszło i czuję się lepiej na szczęście. Tak mnie bolały oczy, łzawił, były strasznie przekrwione, często bolała mnie głowa, ciągle miałam podkrążone oczy i spuchnięte. To trwało prawie rok i było strasznie teraz się czuję lepiej o wiele lepiej ale nie wiem czym tamte objawy były spowodowane dlatego muszę zrobić testy. Trochę się zmartwiłam, bo wiem, że teraz zaczną się pylenia drzew boje się aby to nie wróciło , ale ciesze się, że na razie czuje się dobrze i mam nadzieje, że nigdy nie wróci. Pozdrawiam