zapalenie ścięgna

napisał/a: lilianka25 2008-01-31 23:31
Ponad rok temu miałam zapalenie ścięgna nadgarstka, szynę gipsową przez 3 tyg.,leczenie pomogło. Po jakich
napisał/a: Ania_204 2008-02-01 22:21
Niestety nie wiadomo o co pani pyta...

Pozdrawiam.
napisał/a: poloidres 2008-02-06 23:40
Witam p.Aniu
Mam taki problem;
Dzis podczas gry w pilke poczułem nagły ból w udzie !
Takie ukłucie!
Jak chodze nic sie nie dzieje ale gdy tylko nagle się zerwie albo zaczne biec kłuje !
To chyba naderwanie lub naciągnięcie mięśnia?
Bardzo prosze o wstepną diagnoze i czym ewentualnie smarowac udo aby w miare szybko wrócic do sportu?
PS.Przy tej okazji dziekuje bardzo za polecenie maści dr.żel na wyrośl chrzęstno-kostna/ta pod kolanem/po tygodniu smarowania ból praktycznie mi juz nie dokucza!
Dziekuje bardzo i proszę o diagnoze i jak ewentualnie leczyc ten ból w udzie!
Pozdrawiam i z góry dziekuje!
napisał/a: Ania_204 2008-02-06 23:59
Witam serdecznie...

Cieszę sie,że mogłam pomóc i że maść zadziałała. Można oczywiście bolące udo też posmarować tą maścią. Jednakże, gdy chodzi o ból w udzie to skłonna jestem domniemywać, ze jest to albo od kręgosłupa, albo też naciągnął pan mięsień dwugłowy bądź czworogłowy(nie wskazuje pan strony bólowej) uda i przy wysiłku daje sie we znaki.
Prosze przez kilka dni oszczędzać nogę, nie trenować, nie biegać, nie nadwyrężać. Smarować maścią i ewentualnie robić zimne okłady. Noga potrzebuje odpoczynku.

W razie czego proszę pytać.
Pozdrawiam. Życzę zdrówka.
napisał/a: poloidres 2008-02-07 20:55
Witam ponownie!
Ten ból jest w udzie w tylnej części zaraz pod pośladkiem!
To sa takie ukłucia przy gwałtownych skretach podczas biegu!
Ciągnie mnie i uniemożliwa szybki bieg !
Czyli najlepsza maścia jest dr zel ? czy może jakis inny specyfik?
napisał/a: Ania_204 2008-02-07 21:31
Jeśli ma pan ją w domu, to jak najbardziej ją używać. Po co kupować podobną maść jeśli ta jest w domu. Czyli jest to ból od mięśnia dwugłowego uda. Być może jest to stan zapalny, więc zimne okłady i maści jak najbardziej.

Pozdrawiam. Życzę zdrowia.
napisał/a: poloidres 2008-02-07 23:16
p. Aniu ostatnie pytanie i już nie nudzę!
Rozumiem maść dr żel jest odpowiednia!
Ale jesli chodzi o mięsień 2głowy to czy zapalenie rózni się od naciągnięcia naderwania?
Bo mi sie wydaje ze to właśnie może być jakies naciągnięcie lub naderwanie gdyz stało sie to nagle podczas szybkiego sprintu wtedy poczułem nagłe ukłucie!
Bardzo prosze o info
Kłaniam sie nisko i oczywiście dziękuje za rady!
napisał/a: Ania_204 2008-02-08 16:05
Witam serdecznie.

Nie nudzi pan...Przy naciągnięciu pojawia się dyskomfort, niewielki ból oraz wzmożone napięcie mięśni, a przy stanie zapalnym uczucie ciepłoty, ból. Powinno zostać wykonane USG i wtedy można określić czy jest naderwane,czy w jakiś sposób uszkodzone.
A zalecenia pozostawiam niezmienione. Oprócz oczywiście diagnostyki ultrasonograficznej, która powinna sie odbyć.

Pozdrawiam. życzę zdrowia.
napisał/a: klaudio3 2011-10-17 10:42
Hej,

Ja także miałem dość poważne problemy ze ścięgnami - do momentu kiedy nie trafiłem do lekarza, który zaproponował mi terapię PST. Jest to terapia opierająca się na leczeniu jakimś tam sygnałem. Przynosi niesamowite rezultaty, niestety jednak jest to metoda nowa i często nie znana przez lekarzy. Więcej info znajdziecie na stronie kliniki, z której korzystałem - [url]http://www.pst-polska.pl/[/url:1ivts35t]

Pzdr,
D[/url]
napisał/a: Plinka 2012-06-22 12:24
Witam!
Chciałam się spytać o poradę. Otóż od 4 dni starsznie bolą mnie uda z tyłu, szczególnie w miejscu nad kolanami. Byłam 2 razy na zrywaniu truskawek i zrywałam je w pozycji stojącej schylając się. Wydaje mi się, że mogłam nadwyrężyć sobie scięgna, ból jest nieznośny, dzisiaj obudziłam się o 4 rano, bo nie mogłam spać. Zadna pozycja nie jest wygodna.
napisał/a: Plinka 2012-06-22 12:24
Proszę o poradę i odpowiedź.
napisał/a: Ania_204 2012-06-22 15:29
Witam.

Oczywiście jak najbardziej mogło dojść do naciągnięcia. Można zastosować leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, jak również ciepłe okłady. Basen również rozluźni mięśnie.
Gdyby objawy nie mijały to wskazana wizyta lekarska.

Pozdrawiam.