zapalenie sciegna- trzeszczenie

napisał/a: wintersports14 2011-04-13 11:32
Witam.na takie mocne zapalenie objawiajace sie nie tylko bolem ale nawet ostrym trzeszczeniem to stosowac zimno oklady czy cieple? gdzie niegdzie pisze w necie ze stosowac na to miejsce lod a gdzie niegdzie ze raczej cieplo..wiec jak to jest?
napisał/a: Butterfly:) 2011-04-13 18:12
Witam. Które to ścięgno? Skąd masz pewność, że to zapalenie, a nie kontuzja? Moim zdaniem ani zimno, ani ciepło, tylko lekarz. Mimo wszystko w sprawach medycznych internet nie jest najlepszym doradcą ;) Niektóre dolegliwości trzeba jeszcze zbadać i obejrzeć.
napisał/a: wintersports14 2011-04-13 18:44
witaj. jest to sciegno palca duzego w nodze. fachowo to sie chyba nazywa zapalenie sciegna prostownika palucha duzego.przeciazylem poniewaz po zimie rzucialem sie od razu na duzy sport i to sie stalo...bol i straszne ,okropne trzeszczenie w sciegnie.bol po tabl. lekko zmalal ale trzeszczenie nie.z tego co wiem to trzeszczenie oznacza stan zapalny sciegna.lekarz dal leki przeciwzapalne NLPZ ale nic nei pomagaja...wiem ze steryd pomaga .... a czy zimno czy cieplo to nie wiem bo wlasnie roznie pisza w necie
napisał/a: Butterfly:) 2011-04-13 18:49
Zimno uśmierza ból. Ciepło z kolei leczy stan zapalny, więc polecałąbym ciepło. NLPZ owszem, ale w rozsądnych dawkach. Dodatkowo możesz kupić w aptece maść rozgrzewającą, taką, jaką stosuje się przy różnych kontuzjach. I nie przeciążaj palca, bo tylko pogorszysz sytuację.
napisał/a: wintersports14 2011-04-13 18:56
a czy na takie kontuzyjne zapalenie sciegna daja cos zabiegi rehabilitacyjne-laser ultradzwieki itp?czy nie warto isc bo to tylko pic na wode?
napisał/a: Butterfly:) 2011-04-13 19:28
Jasne że warto. Zdecydowanie. :)