Zapalenie przełyku a serce

napisał/a: leilade 2014-02-23 14:19
Witam. Krótko i na temat:
- od 2 dni palenie w klatce piersiowej *wysokość piersi i trochę wyżej*
- przeskakiwanie serca, głównie po położeniu się, ale nie tylko, także - rzadziej - w ciągu dnia, podsłuchane stetoskopem
- od około 2 tygodni odbijanie się, ciągle, czy po jedzeniu czy nie

Wczoraj palenie w klatce i przeskoki serca wzbudziły we mnie obawę, że to nie przełyk, a jednak jakiś stan przedzawałowy. Po ok. 3 godzinach się uspokoiło, ale lekkie pieczenie do teraz mam. Nie jadłam nic nienormalnego, warzywa, ziemniaki, kanapki.

Z powodu zgagi przez 2 miesiące brałam Nolpazę, skończyłam w styczniu. Czyli minął ok. miesiąc od zaprzestania.

Czy to może być refluks, zapalenie przełyku, czy jednak coś sercowego?
Czy to palenie (jeśli od-przełykowe), może powodować zaburzenia rytmu serca?



Prosze o pomoc!
napisał/a: leilade 2014-02-24 10:44
witam,

pieczenie utrzymuje sie 3 dzien, raz mocniej, raz mniej.. jakies sugestie ?
napisał/a: mgo1 2014-03-18 22:43
Czesc,

Dokladnie tak wlasnie moze byc - bardzo czesto lekcewazony przez lekarzy zwiazek: refluks - arytmia serca. Niestety absolutnie wystepuje i sam jestem najlepszym tego przykladem. U mnie ten objaw jest naprawde bardzo nasilony - mam wrazenie ze serce mi na moment przestaje bić a to są tylko dodatkowe skurcze nadkomorowe wywołane własnie przez refluks.
Sprobój wziac jakikolwiek omeprazol - nie wiem ile wazysz bo ilosc jest SCISLE ZWIAZANA Z WAGA. O tym drobnym fakcie tez sporo lekarzy zapomina i leczy pacjentow dawkami typu 20mg dzienie podczas gdy zaleznosc jest nastepujaca 1 mg omeprazolu na 2 kg wagi - wystarczy sobie policzyc jakie dawki powinna przyjmowac osoba wazaca powiedzmy 80kg...

Pozdrawiam

Marek
napisał/a: leilade 2014-03-19 07:44
Witam,

bardzo cenna odpowiedź. Jednak:

w moim przypadku jestem osobą bardzo drobną i z powodu tych wszystkich rewolucji, również bardzo.. chudą. Przy wzroście 158 ważę ledwie 40 kg. Od miesiąca biorę 40mg Pantoprazolum, o ile objawy po ok. 2 tygodniach się zmniejszyły i tolerancja pokarmowa się polepszyła (przy diecie) to jednak te przeskoki serca wciąż się zdarzają, głównie po posiłkach, kiedy żołądek zaczyna trawić, czyli ok. 20-30 min po. (Dodam, że wcześniej brałam po 20 mg, ale ich skuteczność była "dyskusyjna")
Przy kilku EKG lekarze uznali, że "coś" im się nie podoba, ale nie jest to "coś" poważnego, wiec na tym się skończyło. Planuję wykonanie echa serca (niestety prywatnie) oraz czekam na gastro- , by rozwiać swoje wątpliwości związane z ew. problemami z sercem i ostatecznie pozbyć się problemu z żołądkiem.


dziękuję za odpowiedź
napisał/a: mikodemski_29 2015-01-22 13:36
Jeśli chodzi o arytmie, to bardzo, ale bardzo ważny jest styl życia. Trzeba to ostro przeanalizować i pozmieniać. Wiem coś o tym, bo sa musiałem tak zrobić. http://artmiaserca.info/objawy.html
napisał/a: Konstans 2015-01-22 13:57
A jeśli chodzi o refluks to również należy zaadresować problem a nie brac bezrefleksyjnie tabletki, które działają na chwile. nic nie leczą a za czas jakiś problem wraca ze wzmożoną siłą.
Refluks to nie "defekt" organizmu, budowy (rzadko taki jest) a wynik naszej złej gospodarki żywnościowej i braku wiedzy co nalezy jesć, a co ewidentnie szkodzi.