zapalenie pluc ?

napisał/a: zjawkowy1210 2007-09-06 19:07
Witam serdecznie ! 2 lata temu w wieku 17 lat mialem zapalenie pluc. Lekarze mowili ze to przez papierosy.... Jakies 2 tygodnie temu dopiero zucilem... i ku mojemu zdziwieniu w tym momencie jestem chory i przy glebszym wdechu czuje kucie wlasnie w plucach. Czy jest to zapalenie pluc ? Jak to wyleczyc metodami "domowymi" bo ide na studia i nie moge sobie pozwolic na lezenie w szpitalu....
napisał/a: fidel7 2007-09-06 20:25
Musisz iść do lekarza i nie wiem czy ciebie skieruje na zdjecie RTG płuc i ogólne badanie krwi.W badaniu krwi zauważa się wtedy podwyższony OB, CRP i leukocytozę czasem niedokrwistość. Jeśli,odczuwasz ogólne osłabienie i objawy towarzyszące zapaleniu płuc takie jak:
- bóle mięsni
- nagła wysoka gorączka, która spada po 7-9 dniach
- dreszcze
- zlewne poty
- kaszel, najpierw suchy, a następnie wilgotny z odkrztuszaniem śluzowej lub ropnej wydzieliny
- bóle klatki piersiowej przy oddychaniu
- duszność o różnym stopniu nasilenia,
koniecznie do lekarza. Musisz dostać antybiotyk który zatrzyma infekcje. A wiadomo z Zapaleniem Płuc nie ma żartów.
Zależy jaki stopień nasilenia zapalenia płuc, może nie będziesz musiał leżeć w szpitalu a kuracja odbędzie się w domu.
Może wogóle nie masz zapalenia płuc, tylko odzywa ci się płuco bo brak mu nikotyny
napisał/a: Marta_ 2008-12-21 11:50
Witam ;*
Mam 13 lat i myślę że mam zapalenie płuc ;(
Mam takie objawy:
-bóle mięśni
-mam gorączkę tak ok. 38 stopni
-a gdy kaszle to bolą mnie płuca ;(
-nawet jak mówię to mnie bolą płuca
Czy to zapalenie płuc ??
Proszę o szybka odpowiedz ;)
Pozdrawiam ;*
Jak coś to piszcie na moje gg :4040459
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-12-21 19:22
Jutro poniedziałek, marsz do lekarza. Poprzez forum nikt nie zdiagnozuje u Ciebie zapalenia płuc.
napisał/a: joanna_21 2010-02-20 08:25
Wiem jakie są objawy zapalenia płuc, ale mam takie pytanie:
czy można zarazić się zapaleniem płuc drogą wziewną lub inną drogą?