Zapalenie pluc

napisał/a: leniek644 2015-10-17 15:17
Witam,
Mam 26lat i do tej pory zadnych problemow ze zdrowiem. W niedziele cos mnie zaczelo brac, przelezalam poniedzialek i wtorek ale nie ptzeszlo wiec poszlam do lekarza (objawy tylko kaszel i oslabienie). Pani doktor stwierdzila ze wszystko ok dala tylko cos na kaszel. Tego samego dnia dostalam temp 38.5 wiec w czwartek poszlam raz jeszcze. Pani wysluchala cos na lewym plucu wiec dostalam antybiotyk ceroxim 500mg. Dzis sobota temp rano jest ok a popoludniu rosnie do 38.3, zle sie czuje a powinno chyba cos przechodzic. Jak to mozliwe ze w jeden dzien sie zrobilo zapalenie pluc, gdzie ja ostatnio przeziebiona bylam dwa lata temu. Myslalam ze zap. Pluc to z powiklan moze byc. Druga sprawa boje sie ze to moze byc sepsa skoro tak szybko dopadlo mi pluca...
napisał/a: piotrosiama 2015-10-17 21:20
2 dni brania antybiotyku - nie oczekuj cudów, zastosuj się do zaleceń i należy pić dużo wody niegazowanej by rozrzedzić wydzielinę której pod żadnym pozorem nie należy łykać.
Z sepsą to raczej przesada.
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
napisał/a: leniek644 2015-10-18 17:52
Zamiast czuc sie lepiej po tym antybiotyku to wczoraj o 21 mualam 39 stopni a dzisiaj 18 i jyz mam 38.6. Nie wiem juz co robic co zbije temp to po paru godzinach rosnie spowrotem
napisał/a: piotrosiama 2015-10-18 18:54
Hmm - przyda się w poniedziałek kontrola lekarska.