zapalenie pecherza moczowego u niemowlat

napisał/a: kasik79 2009-02-05 14:38
Dzien Dobry jestem mama 4,5miesiecznej dziewczynki i niedawno okazalo sie ze moja coreczka ma zapalenie pecherza moczowego. Objawami jakie mnie zaalarmowaly zeby udac sie do lekarza byla goraczka dochodzaca do 39,5 stopni Celciusza.Pozatym mala jada normalnie i robi siusiu tez normalnie tylko zaczelo mniec ostrzejszy zapach. Lekarz wziol do zbadania mocz i okazalo sie ze to to zapalenie. Najpierw jej zalecili antybiotyk o nazwie amoxycylina, lecz niestety nie sluzyl jej i po 3podaniu leku dostala biegunki. Teraz lekarz zmienil je antybiotyk na monotrim czyli trimethroprim. I ma miec tez badanie UZG. Prosze napiszcie mi cos wiecej na temat zapalenia moczowego u niemowlat. Mieszkam w Angli i chcialabym porady na ten temat polskiego lekarza czy oni wszysko robia tak jak trzeba. Dziekuje
napisał/a: dimedicus 2009-02-05 15:37
Jak sądzę lekarz wykonał (warto się upewnić)posiew moczu oraz antybiogram i ocenił,że ten antybiotyk pomoże.Oczywiście dla pewności należy wykonać usg układu moczowego(pozwoli to na ocenę całego układu moczowego i ocenę czy przyczyną nie jest wada wrodzona).U dziewczynek bardzo często dochodzi do zapalenia z powodu łatwości do zakażenia,co jest związane z krótkością ich cewki moczowej.Przyczyną zapalenia najczęściej jest pałeczka okrężnicy(w zależności od rodzaju bakterii stosuje się odpowiedni antybiotyk, który zadziała na daną bakterię)Oprócz antybiotyku dziecko powinno często oddawać mocz,więc powinno dużo pić.Należy zwracać szczególną uwagę na higienę krocza.Powodzenia i Pozdrwaiam
napisał/a: aleksia4 2010-11-15 11:05
Nie będe zakładała nowego tematu-mam pytanie,czy na poczatku kiedy widze ze infekcja rozwija sie u córeczki przed pojsciem do lekarza moge podać jej lek przeciwzapalny ?
Prosze o porade,jeszcze nie ma gorączki.