zapalenie pęcherza - leki bez recepty

napisał/a: dimedicus 2010-04-09 12:18
Połączenie leków:Lutenyl,Furagin,Monural,Exacyl( traktuję jako tabletki a nie iniekcje czy roztwór w ampułkach doustny)oraz Cyclonamine(jako tabletki a nie iniekcje)
Leki te nie wchodzą w interakcje,można stosować.
napisał/a: kaskas5 2010-04-09 12:34
dwóch jeszcze nie mam bo nie było w aptece ale za parę godzin będę miała
z tego co wiem to wszystkie są tabletkami oprocz Monuralu ( saszetka jedna do rozpuszczenia)

jest nadzieja ze te leki Exacyl i cyclonamine zmniejszą ból?
po prostu wariuję z bólu... nic nie pomaga! jest nie do wytrzymania Nie jestem w stanie funkcjonowac Nie spie, nie jem, nie moge stac ani siedziec... Tylko ryczę z bolu
martwię się bo furaginę biorę trzeci dzien i na początku było super, a teraz już jeden wielki okropny ból Jeszcze tak zle nie bylo od 3 tygodni
wolalabym lek, ktory dzialalby ogolnie ( takze na uklad plciowy)
A biseptol czy bactrim kolidowalby z tymi lekami? ( jesli zamienilabym za furagine)
napisał/a: dimedicus 2010-04-09 13:01
Dodatkowo podane leki też nie są w interakcji(Biseptol brałem pod uwagę od 120 do 960 w zależności od dawki)Monuralu jest tylko w saszetkach(dlatego nie pytałem)Jednak zaznaczam,że ja nie mogę zmienić leków które zalecił Twój lekarz prowadzący.Zawsze decyduje lekarz który ma przed sobą pacjenta i zna jego chorobę.
napisał/a: kaskas5 2010-04-09 13:10
Nawet nie wiesz jak jestem Ci wdzięczna za pomoc!

Wiem , ryzyko podejmę sama Chcę tylko rady czy nie ma interakcji zeby sobie nie narobic wiekszych klopotow bo i tak jest bardzo zle
mam biseptol 960 ( a także duomox)
drugi aspekt jest taki ze furagina zle na mnie dziala - mam alergie na wit.C a to trzeba brac razem i wogole zle sie po niej czuje

ostatni sumamed brałam w sobotę Czy nie za wczesnie na biseptol?

poczekam jeszcze na reakcje po tych wszystkich lekach ale jak nie ulzy to bede musiala cos zrobic zeby przetrwac do poniedzialku do wizyty u mojego lekarza ktory o mnie duzo wie i bedzie wiedzial co robic ( mam nadzieje)

ja nie podwazam dzisiejszej decyzji lekarza ale moj ginekolog stwierdzil zapalenie i uwazam ze sumamed go nie wyleczyl - stad krwawienie i ostry bol ( po badaniu bez zastanowienia wprowadzil antybiotyk i uwazam ze słusznie ale nie był trafiony i tu lezy problem) Moze to juz nie jest tak widoczne przy badaniu bo cos tam sie podleczyło ale zapalenie nadal jest ( moim zdaniem)
napisał/a: kaskas5 2010-04-10 17:26
Noc przespałam
jest duża poprawa - pod względem bólu a więc te leki pomagaja ale nadal krawię
teraz tylko boję się tego ze za 2 dni konczy mi sie lutenyl i to moze pogorszyc krawienie
zbaczymy co dalej bedzie... moze te leki zatrzymają je ( Exacyl Cyclonamine )
napisał/a: kaskas5 2010-04-11 14:23
A furagin i biseptol można razem brac?

pytam bo zamieniłam furaginę rano na biseptol bo wczoraj doszedł mi jeszcze bol gardła i uznałam ze lepiej wziac cos ogolnego Ale teraz siusiam co 5 minut i zapalenie pecherza sie pogorszyło
bactrim pewnie zadziała po kilku dawkach dopiero?
napisał/a: dimedicus 2010-04-11 17:22
kaskas napisal(a):A furagin i biseptol można razem brac?

Nie wchodzą w interakcje.
napisał/a: kaskas5 2010-04-11 17:35
dzięki wielkie :*

generalnie jest trochę lepiej z tym krwawieniem, a boli o wiele mniej Biorę Exacyl i Cyclonamine
ale dziś biorę ostatnią tabletkę lutenylu i z tego co wiem gdy spadnie mi poziom progesteronu wzmoże to krwawienie a jeśli się skończy to rozpocznie na nowo...:(
napisał/a: dimedicus 2010-04-11 18:22
Jest tylko jedne problem gdyż biseptol też zalicza się do leków obniżających krzepliwość krwi.
napisał/a: kaskas5 2010-04-11 19:32
czyli może zwiększyć krwawienie???

to może lepiej zmienię na duomox...
Exacyl i Cyclonamine kolidują z duomoxem?
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-04-11 19:48
Kaskas, przykro mi bardzo ale temat zamykam, zaczynamy wchodzić w leki na receptę a o tym jakie powinnaś brać powinien zdecydować WYŁĄCZNIE LEKARZ a nie forowicze.