Zapalenie oskrzeli

napisał/a: baskad1 2014-03-26 14:27
Witam. Mam pytanko odnośnie mojej córki. Chodzi o to, że dziecko jakiś tydzień temu miało zdiagnozowane zapalenie oskrzeli i dostało na to sumamed forte na 5 dni. Jakieśj poprawy to ja po tym antybiotyku nie zauważyłam. Do tego wszystkiego od poniedziałku córka bardzo silnie kaszlała. Dziś na wizycie u lekarza usłyszałam że doszła nowa infekcja pod postacią podostrego zapalenia uszu, zapalenie oskrzeli dalej jest. Zalecił mi mucosolvan 3 razy na dzień, po nim inhalacje z NaCl, aerius 1 raz 5 ml, krople do uszu cetraxal plus. Awaryjnie wypisał augumentin, ale mam go podać po konsultacji telefonicznej jeżeli to leczenie nie poskutkuje. Tylko, że ja czegoś tu nie rozumiem. Skoro dziecko dostało sumamed na zapalenie oskrzeli i to zapalenie wciąż jest, to jakim cudem można w tym momencie wyjść z tego bez antybiotyku. Na moje oko dziecko jest wciąż niedoleczone. Obawiam się, że jeżeli będę zwlekać jeszcze dłużej to skończy się to zapaleniem płuc.
I jeszcze jedno istotne pytanie odnośnie szczepionki ribomunyl. Córka powinna 1 kwietnia przyjąć kolejną dawkę przez 4 dni, lecz nie wiem jak teraz postąpić, gdyby brała w tym czasie antybiotyk?
napisał/a: calawtrawie 2014-03-26 18:40
Gdyby brała antybiotyk, to Ribomunyl należy przełożyć na później.
Wiem, że zapalenia oskrzeli leczy się też inhalacjami w postaci Pulmicortu. A to jest zapalenie oskrzeli, czy tylko lekkie szmery?
Summamed to dość silny antybiotyk, azytromycyna, na zapalenie oskrzeli powinien był pomóc. A moze skonsultujcie to jeszcze z innym lekarzem, bo nie zawsze, jak słyszymy "zapalenie oskrzeli", to tak jest - tak było w przypadku mego syna. Dopiero alergolog postawił dobrą diagnozę.
napisał/a: MOJA PORADA 2014-03-30 23:16
Ribomunyl nie ma interakcji. Więc lepiej zapytać lekarza, czy córka może go dostać 1-ego kwietnia. Myślę, że lepiej się skonsultować jeszcze z innym lekarzem. W trakcie antybiotykoterapii bądź po jej zakończeniu Pani córka powinna brać preparat osłonowy. Pozdrawiam.
napisał/a: Wasztyl 2014-04-01 23:19
Infekcja wirusowa?