Zapalenie oskrzeli - diagnoza

napisał/a: dario1984 2015-03-31 11:50
Witam

Zaczęło się jakieś dwa tygodnie temu. Dziecko całą zimę nie chorowało. Dopiero dwa tygodnie temu, złapało gorączkę dwu dniową ok. 37-39 st. niczym nie zblijaliśmy, sama przeszła, oczywiście dziecko dużo piło...po kilku dniach jakby katarek zielonkawy, jakiś strupek krwi zaschnięty wyleciał. Wykąpaliśmy na wieczor w dość ciepłej wodzie, po kolacji, dziecku zaczęło kaszleć i raz zwymiotowało, kaszel co dwie godziny w nocy, następnej nocy już trochę lepiej tylko przy zasypaniu. Lekarz zdiagnozowal zapalenie oskrzeli, uszy czyste, powiedział żeby nie robić CRP bo i tak trzeba atybiotuk przy dziecku które niema jeszcze 2 lat, żeby na płuca nie poszło...

Przypisał:

- antybiotyk (najpierw Summamed forte - dziecko niechciało pić) zmieniliśmy na Ceclor (bardzo smaczny - ale stosować 7 dni najwieksza dawka bo 40mg/kg m c, dodajemy do deserka owocowego,
- syrop odkrztusny (PectoDrill) dajemy so soków bo inaczej by nie wypiła ,oklepywanie plecków
- syrop Sol Baby Gardlo,
- Nasivin spray,
- masc rozgrzewajaca (depulol) na noc - super odtyka nosek,
- w razie kaszlu Sinnocet w nocy - na szczęście dziecko już po podaniu raz antybiotyku nie kaszlało...
- nawilżacz nocą i dzień
- majeranek pod nosek


Miałem wątpliwości co do podania antybiotyku...ale jest to dopiero drugi w życiu dziecka i ten sam bo rok temu ten sam był...dziecko tryska energią po tych lekach

jest już dobrze nosek tylko czasem zatkany...co by tu poradzić kupię inny spray hipertoniczny...

czy coś może ktoś doradzić...na początku myślałem że to może alergiczne...ale nie wiem sam...nie wiem czy zbyt pochopnie ten antybiol nie był przypisany...bo learze lubia tak bo wygodniej...
napisał/a: Peter 2015-03-31 15:16
W mojej ocenie nie był pochopnie. Zapalenie oskrzeli u tak małego dziecka (a nawet starszego) bardzo łatwo przechodzi w zapalenie płuc. Jeśli dziecko ma 2 lata i dopiero drugi antybiotyk, to pogratulować :)
Ja alergii nie generalizowałbym - dość często błędnie jest diagnozowana alergia, a to często infekcja przebiegająca z objawami alergii. Tak się dzieje, bo bakterie, a zwłaszcza wirusy "alergizują" w trakcie infekcji.