zapalenie opon mózgowych u niemowlaka

napisał/a: wrona101 2015-08-08 09:59
Witam
mam pytanie i prosiłabym o pilną odpowiedź

dziecko (wczesniak 37tc) ma zapalenie opon mózgowych zdiagnozowane ( miała zimne rączki i nózki duzo spała )
temperatura dziecku skakała od 40 st C do 36,6st C
w efekcie czego jak twierdzili lekarze dziecko dostało drgawek trafiło na OIOM zostało ustabilizowane ( 4 doby ) i oddane na odzaiał zakaźny . na oddziale zdiagnozowano zapalenie opon mozgowych w tej chwili leżymy już 2 tydzień w szpitalu mamy zmieniane antybiotyki najpierw była to cefalosporyna 3 generacji ( nie otrzymałam informacji dotyczącej nazwy antybiotyku ) w tej chwili zmieniono antybiotyk jest 3 doba po zmianie na nowy antybiotyk a dziecko nadal ma wahania od dobrego stanu do złego + wczoaraj znowu zadrgało ( drgawki )
proszę o poradę jeśli ktoś wie zwłaszcza lekarz czy są to normalne objawy przy leczeniu proszę o jakąkolwiek informacje. nie wiem juz co mam robic
dziecko wygląda czasami dobrze czasami mniej dobrze. Stan potrafi sie zmienic w przeciagu 5 minut
neurologicznie zostało pzrebadane niby wszystko ok jednak po badaniu znowu dostało drgawek proszę o informację czy moze to byc sygnał że idzie wodogłowie ????:(((( co mam robić jak pomóc
dodam że po 2 antybiotyku zaczeło wzrastać CRP dlatego zmieniono antybiotyk
zapalenie opon mózgowych podejrzewane jest jako bakteryjne ( nie ma jeszcze wyników )
dlaczego trwa to tak długo dlaczego nie ma jeszcze wyników !!!
błagam o kontakt
ps
czy inne dzieci mogą zarazić się zapaleniem opon mózgowych jak je ustrzec