zapalenie opon mozgowych - powiklania

napisał/a: hazis 2011-02-03 17:32
Jako dziecko przeszlam wirusowe zapalenie opon mozgowych, obecnie mam 22 lata, czy silne problemy z koncentracja i pamiecia moga miec przyczyne w przebytej chorobie ? Jak temu zaradzic i czy z czasem nie beda sie pogarszac ?
napisał/a: Blackursus 2011-02-03 18:03
Hazis- ja tez jako 3-letnie dziecko przeszlam wirusowe zapalenie opon mozgowych. Dowiedzialam sie o tym stosunkowo niedawno, znalazlam stary wypis ze szpitala. Moja mama powiedziala, ze od tamtego czasu bardzo sie zmienilam, bylam bardzo energicznym dzieckiem, a po chorobie stalam sie flegmatyczna i jakas zamyslona (O zgrozo! Bylam wsciekla na mame, ze nie powiedziala mi o tym wczesniej). W szkole zawsze mialam problemy z ortografia, choc znalam wszystkie zasady poprawnego pisania. Poza tym problemy z zapamietywaniem byly koszmarem. Mysle, ze moglam w szkole wykorzystac fakt, ze przeszlam wirusowe zapalenie mozgu, przynajmniej jezeli chodzi o ortografie!Ale nie wazne, bo i tak dowiedzialam sie po czasie.
Nie zaradzisz temu, ale poglebiac sie nie bedzie. Ja jeszcze oprocz tego, ze ciezko zapamietuje (choc nie jest zle, bo jezyka angielskiego zaczelam sie uczyc jakies szesc lat temu i w tej chwili mowie perfect, ale uzywam go na codzien), mam kiepska orietacje w terenie, ale w dzisiejszych czasach mamy nawigacje, wiec sie nie przejmuje, moj maz sie tylko ze mnie smieje, bo czasem przejezdzamy przez jakas wioske,a ja mysle, ze to pierwszy raz, gdy okazuje sie, ze bylismy tam kilka razy.
Mogla bys zainwestowac w jakis kurs szybkiego zapamietywania, jezeli jeszcze sie uczysz. Ja najlepiej zapamietuje wczesnie rano. Z koncentracja u mnie nie jest tak zle, ale z ortografia nadal tragicznie. Pozdrawiam.