zapalenie lewego stawu kolanowego

napisał/a: Marta16 2006-06-27 17:00
Od ponad roku mam zapalenie lewego stawu kolanowego.Leczyłam sie w sanatorium w sopocie i po zabiegach było troche lepiej ale póżniej ból i tak wracał.Oprócz kolana zauważyłam ze bardzo często przeskakuja mi kosci w czasie ruchu i bolą mnie inne stawy tj.łokcie i dłonie.Lekarz nie wiedział od czego mam takie dolegliwości ponieważ mam dopiero 16 lat.Przepisywali mi różne leki tj.Naproxen.W lewym kolanie koło rzepki wyczuwam ,,kulkę" nie wiem czy to opuchlizna czy coś innego.Pomóżcie.Boje cie.
napisał/a: jakoo 2006-07-01 09:57
Polecam basen, miałem podobne dolegliwości z kolanami i po badaniach lekarz przepisał mi właśnie basen jako rehabilitację.
napisał/a: dziadek321 2006-08-09 17:58
Ja mam to samo, byłem u lekarza, zrobiłęm badania krwi ale nic mi konkretnego nie powiedizał. Niby mam w normie wszystko a mowie mu ze sobie je robiłem bo czasem jak wstaje to czuje jak mi kosc strzela w kostkach, w kolanach bardzo czesto jak kucam, czasem i w nadgarstkach a jak ręka do przodu rusze( tak jak by ruch nad głową) to czuje ze mi strzelaja kosci w ramieniu. Strzelaja mi czyli mam na myśli tak jak by te kości o siebie sie ocierały. On patrzy w badania i mowi wszystko w normie, a choroba stawow to nie jest bo cos tam bym miał nie w normie, ponizej czegoś tam. Dodam ze taz mam 21 lat więc to nie od starości :D
napisał/a: plb1985 2006-08-10 02:12
hmm, strzelanie w stawach może być efektem niedoboru płynu stawowego, a niedobór ten może wynikać ze zwiększenia aktywności danego stawu (chodzi mi o siłownie? albo inne wysiłki fizyczne), dlatego obciążenia na staw powinno się dobierać stopniowo w czasie

spotykałem się też z zaleceniami przyjmowania glukozaminy/chondroityny - podobno pomaga

a może stosujesz jakieś diety? to też może być przyczyną
napisał/a: Marta16 2007-10-01 18:14
Minął kolejny rok a z kolanem jak było tak i jest nadal....już sie przyzwyczaiłam z tym żyć..teraz doszły poważne problemy z tarczycą która przyćmiła sprawę stawów.
napisał/a: lilek1 2009-08-02 15:03
miałam zapalenie stawu kolanowego w listopadzie 2008r. kontuzja od tamtej pory się odnawia. kolano puchnie, jest rozgrzane, boli kiedy zmienia sie pogoda. nie moge normalnie funkcjonowac. juz nie wiem co mam z tym robic. chciałam zapisac sie na jakies badania do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie. mam pytanie co trzeba zrobic zeby tam przyjeli,jakie sa procedury i czy sa dobrzy lekarze tam, bo nie wiem do ktorego mam sie zapisac. prosze o pomoc