zapalenie krtani

napisał/a: czarek663 2014-10-03 12:43
Wybaczcie ale piszę z telefonu.

Miesiąc temu zaraziłem się od kuzynki. Miała zapalenie krtani, od 4 tygodni kaszel i chyrlam czasami splune do ubikacji albo kosza żółta flegme po kaszlu.

Na Internecie pisze że zapalenie krtani objawia się suchoscia gardła itd. Ja tego nie miałem.

Objawy jakie mam: kaszel, czuje coś laskoczacego w dolnych partiach jak kaszle, płuca mnie już bolą od kaszlu - czasem muszę mocna kaszlec itd. Miałem gorączkę w pierwszym tygodniu , zbilem Ja gripexem.

Mam dziwne wrażenie jak oddycham _ jak bym miał coś w płucach tzn - przy oddychaniu taki ropny smacznego ( inaczej tego nie nazwę) który drazni moje gardło bo jest nie przyjemny - ale to najmniejsze ze zmartwień.


Proszę powiedzcie mi jak się leczyć. Nie mam ubezpieczenia i pracy - nie mogę iść do lekarza.
napisał/a: panna katarzyna 2014-10-13 09:31
Przede wszystkim sposób leczenia zależy od rodzaju zakażenia - bakteryjnego lub wirusowego.

U mnie zapalenie krtani (wirusowe) objawiało się początkowo bólem i chrypą, a później wręcz utratą głosu, więc leczenie polegało głównie na leżeniu w łóżku + leki przeciwzapalne, nieprzegrzewaniu się i nieziębieniu oraz nawilżaniu gardła i nawilżania powietrza w pokoju. Generalnie na infekcje przeciwwirusowe nie ma leków, ale Twoje objawy nie wyglądają mi na zapalenie krtani za bardzo... Dopoki nie pójdziesz do lekarza, to nie postawisz sam trafnej diagnozy. Zawsze możesz iść prywatnie.