Zapalenie krocza/pęcherza/prostaty

napisał/a: deely 2007-09-12 01:52
Witam,

Po kolei: jakieś 3 tygodnie temu zacząłem odczuwać pieczenie przy oddawaniu moczu, częste wizyty w ubikacji oraz praktycznie codziennie wieczorem klujący ból w okolicy podbrzusza. próbowałem leczyć się na własną rękę lekarstwami typu Urosept, ale nie specjalnie przechodziło. Poszedłem do lekarza, a ten przepisał mi antybiotyk na pęcherz i ogólnie zapalenie krocza. Zażywałem przez tydzień, i wszystko wracało do normy. Niestety kilka dni po odstawieniu antybiotyku zrobiłem bardzo głupią rzecz, bo poszedłem na plażę i kąpałem się w zimnej wodzie. Na drugi dzień wszystko wróciło i to nawet z większymi objawami. Niestety jestem teraz za granicą i nie mogę udać się do tego samego lekarza...

Czy powinienem niezwłocznie udać się do lekarza, czy mogę próbować się leczyć na własną rękę? Dzisiaj zażyłem sobie lekarstwo jakie dała mi moja mama - Furagin, i wydaje mi się, że złagodziło objawy dość znacząco, ale to pewnie tylko zmniejszenie objawów, a wszystko lada chwila wróci...

Czuję dziwne bóle w okolicy krocza, cewki, mam problemy z wypróżnianiem się i dziwne uczucie w rodzaju zaparcia. Czy to może mieć związek z prostatą?

Dodam, że mam 21 lat.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc,
Pozdrawiam,
Tomek
napisał/a: fidel7 2007-09-12 09:44
deely napisal(a):Furagin, i wydaje mi się, że złagodziło objawy dość znacząco, ale to pewnie tylko zmniejszenie objawów, a wszystko lada chwila wróci...

Furagin pobierz przez kilka dni tylko zawsze bierz go z Witaminą C!, to nie zaszkodzi a zawsze złagodzi objawy a moze i zaleczy. Masz wrażliwy pęcherz i po wejściu do wodyzimnej znów go sobie przeziębiłeś. Zaparcia i częste oddawanie moczu ja też mam, ale jak wócisz udaj się do UROLOGA najlepiej on da ci właściwy lek. Napisz jakie skutki wizyty u lekarza jesli pojdziesz bo sam jestem ciekawy.
napisał/a: deely 2007-09-13 21:11
Póki co dostałem antybiotyk, bo nie chciałem dodatkowych badań. Tak się składa, że jestem w USA i mógłbym mieć problemy z refundacją z ubezpieczenia itp, więc chciałem tylko jakieś przejściowe rozwiązanie. Do uruloga wybiorę sie po powrocie do kraju...
napisał/a: fidel7 2007-09-13 21:32
To napisz co ci zalecił. A masz częstomocz albo długo czekasz w zwiazku z oddaniem moczu?
napisał/a: deely 2007-09-18 01:20
No i nie wiem co mam myśleć. Biorę antybiotyk od czwartku i specjalnie poprawy nie widać. Wczoraj cały dzień miałem uczucie piekącego bólu w okolicach krocza, natomiast nie miałem problemu z oddawaniem moczu. W nocy nawet nie mogłem zasnąć bo wciąż nie dawał mi zasnąć ten piekący ból. Dzisiaj piekacy ból ustapił, jednak pojawiły się problemy z oddawaniem moczu i to dziwne uczucie jak gdybym nie mógł wydalić stolca...

I wrażnie jakby skurczów mięśnia zwieracza. Oprócz tego czuję się gorzej jak dłużej posiedzę. Jak gdzieś jestem w ruchu i chodzę to jest lepiej.

Co mam robić? Iść do lekarza ponownie? Czy jest możliwość, że antybiotyk nie zadziałał jeszcze? Czy moje objawy wskazują na problemy z pęcherzem, czy jest to już coś związanego z prostatą?

Z góry dzięki za pomoc...
napisał/a: alwares1 2007-09-21 19:01
Zapalenie gruczołu krokowego jest strasznie uciążliwe i dokuczliwe.
A leczenie jest długie i systematyczne.Antybiotyk np.Cipronex przez 2-3 tygodnie.Cipłe kąpiele w wannie,pić dużo ziól pokrzywa,rumianek,pestki dyni.I CAłKOWITA ABSTYNęCJA ALKOHOLOWA DO KOńCA żYCIA -NIESTETY!bO BęDą NAWROTY
pOWODZENIA!

[ Dodano: 2007-09-21, 19:04 ]
cZY TWOJE DOLEGLIWOśCI To kłucie w prąciu czy jeszcze gdzieś?????
napisał/a: deely 2007-09-22 00:11
Miewałem również dziwne bóle gdzieś wewnątrz - ciężko ocenić - okolice pęcherza, prostaty? Dziwne wrażenie jak gdyby skurcze w cewce. A co do alkoholu, to nawet mnie nie załamuj... Mi to się przytrafiło pierwszy raz w życiu, nigdy wcześniej nie miałem problemów z pęcherzem/prostatą. Mam nadzieję, ze jak doleczę do końca, to nie będzie nawrotów...
napisał/a: medycyna2009 2009-07-12 23:20
Witam Panowie! Widzę, że mamy ten sam problem. Również mnie piecze penis, ale głównie w miejscu zgięcia, tam gdzie zwisa. Ale ostatnio też zauważyłem, że w tym miejscu skóra na drodze moczowej ma ciemniejszy kolor. Wiecie może coś o tym. Dzięki za pomoc!