Zapalenie jelita - interpretacja wyników

napisał/a: Aiki 2015-10-15 09:00
Szanowni Państwo!
Chciałbym serdecznie poprosić o pomoc w przetłumaczeniu mojego wyniku rektoskopii, ponieważ gastrolog do którego się dostałem jest dobrym specjalistą ale bardzo ciężko od niego wyciągnąć informacje i na pytanie *co mi jest?* odpowiada *ma pan napisane*

Treść: Colitis chronica non classificata gradus levioris.

Jak coś takiego mogę leczyć? Czy to rozpoznanie oznacza przewlekłą, nieuleczalną chorobę jelit jak wrzodziejące zapalenie jelita grubego?

Dziękuję i pozdrawiam!
napisał/a: Durum 2015-10-15 19:44
Przewlekłe zapalenie błony śluzowej jelita grubego niesklasyfikowane (bez przyczynowe) stopnia małego.
Jak już tłumaczenie wskazuje,jest, to choroba przewlekła a więc nie do wyleczenia.Zaznaczę że w tym przypadku jest to łagodniejsza forma a więc wymagająca okresowego leczenia z okresowymi badaniami.
Jako leczenie stosuje sie leki farmakologiczne przeciwzapalne oraz poprawiające perystaltykę jelit.Wskazana również dieta lekkostrawna.
napisał/a: Aiki 2015-10-17 20:31
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jednak, jeśli można, mam jedno pytanie. Jak to możliwe, że jest sobie zapalenie i określa się je jako "bezprzyczynowe"?
napisał/a: Konstans 2015-10-18 08:09
Aiki napisal(a):Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jednak, jeśli można, mam jedno pytanie. Jak to możliwe, że jest sobie zapalenie i określa się je jako "bezprzyczynowe"?



Bo ono nie jest bezprzyczynowe !!!
I w tym cały szkopuł. Jesli sobie to uswiadomisz, zaczniesz wprowadzać zmiany w diecie i sposobie życia, nastąpi poprawa.
Każde zapalanie, jakie ma miejsce w organizmie nie bierze się tak ad hoc. To proces, który narasta a apogeum osiąga w chwili, kiedy niemal jestesmy na podłodze kondycyjnej i wówczas dopiero zaczynamy dostrzegać, ze coś nie tak.
Wprowadz dietę przeciw zapalną - czyli wyeliminuj z diety wszelki nabiał, gluten, cukier, przetworzone produkty.
Poczytaj o tym. Pisałam wieloktornie. To naprawdę działa.
Jedz warzywa gotowane, surowe, zupy z dodatkiem zdrowych tłuszczów (oliwa extra, olej lniany, masło, olej kokosowy, awokado).
Dodawaj wartościowe białko ale nie za dużo.
Ogranicz owoce do małej ilości albo na początku w ogóle z nich zrezygnuj. Potem stopniowo wprowadzaj i obserwuj organizm.
Odstaw wszelkie używki.
Pij rosoły na dobrej jakości mięsie, bo to wspomaga proces zapalny.
Suplementuj Omega3, olej z wiesiołka.
Tylko zmiana diety i higiena życia, czyli wysypianie, unikanie stresu (o ile to możliwe) wyciszy proces zapalny trwale. Leki sa tymczasowe i szybko przestają działać.
Pozdrawiam.
napisał/a: Durum 2015-10-19 11:55
Durum napisal(a):Przewlekłe zapalenie błony śluzowej jelita grubego niesklasyfikowane

Po prostu nie mozna ocenić dlaczego,nie zawsze w medycynie wszystko mozna określić.