zapalenie jelit

napisał/a: Ewa5 2013-11-02 23:06
Od wielu lat cierpię na biegunki, które przerywane były okresami spokoju. Początkowo zdiagnozowano jelito wrażliwe. W czasie biegunek wyraźnie pomagał mi na krótko odpowiedni antybiotyk. Tłumaczyłam to przedostawaniem się nie strawionego pokarmu do jelita i namnażaniem bakterii. 6 lat temu zrobiono kolonoskopię,jelito wyglądało dobrze więc pobrano odpowiednie wycinki w kierunku mikroskopowego limfocytarne zapalenia jelit. Wtedy wykluczono takie zapalenie. Miałam trochę spokoju, ale od 4 lat biegunki bardzo się nasiliły i w tym roku kolonoskopia, wycinki i okazało się, że mam teraz mikroskopowe zapalenie jelit.Bariera jelit została naruszona przez toksyny. Bardzo schudłam. Leków typu sulfasalazyna, masalazyna nie mogę przyjmować z powodu skutków ubocznych, które się pojawiły. Może ktoś ma podobne problemy, może ktoś może wskazać dobrego homeopatę, bo jestem totalnie załamana.
napisał/a: Ell 2013-11-02 23:53
Mysle, ze na tym forum dostaniesz sporo pomocnych wiadomosci
http://crohn.home.pl/forum/
napisał/a: joannanr1 2013-11-04 11:37
Witaj , ja też mam mikroskopowe zapalenie jelita grubego.Biorę obecnie asamax ale wkrótce będę brała sterydy.Twój lekarz nie zaproponował Ci sterydów?Ja mam krótko brać entocort , który ma mało skutków ubocznych.Masz jakieś dolegliwości pozajelitowe?
napisał/a: Ewa5 2013-11-06 07:53
Nim pojawiła się sprawa jelit zaczęłam chorować na tarczycę (nadczynność), miałam nawet operację, cały czas biorę leki na tarczycę. obecnie dołączyło się atopowe zapalenie skóry, bardzo uciążliwe. Co do sterydów spróbuję je brać, ale nie wiem czy mój organizm podoła.Mam wizytę u lekarza za parę dni. Jak joannanr1 radzisz sobie z dietą, jaki typ mikroskopowego zapalenia jelit masz, Dzięki za odpowiedzi chociaż ich jest mało, ale choroba występuje rzadko.
napisał/a: joannanr1 2013-11-06 12:06
To prawda , jest nas bardzo mało.Ja mam przewlekłe limfocytarne.Tak się składa , że ja też miałam problemy z tarczycą a ponieważ miałam podejrzenie nowotworu to już jej nie mam w ogóle.Ja nie stosuję żadnej diety , moi lekarze nie widzą takiej potrzeby,Zarejestruj się na tym forum , które podała EII .Jest tam trochę osób z mikroskopowymi i są naprawdę bardzo pomocni , pozdrawiam.
napisał/a: Ewa5 2013-11-08 14:51
Dzięki Joannanr1 za odpowiedź. Pozdrawiam