zapalenie górnych dróg/CRP - proszę o poradę

napisał/a: xmugenx 2014-12-17 21:31
Dzień dobry,

Uprzejma prośba o informację: przez 2 tygodnie byłem przeziębiony – leczyłem się lekami z apteki i było w miare Ok. W piątek poczułem się gorzej a w sobote poszedłem do lekarza, który stwierdził „zapalenie górnych dróg oddechowych”
Objawy:
-kaszel jak u „gruźlika”, szczególnie rano i wieczorem.
- W sobotę doszła mi gorączka do ok. 38.
-straszne pocenie się, głównie na twarzy.
- katar i ból duży zatok
- ogólne rozbicie.

Dostałem antybiotyk Clacid 2 x1 tabletka przez 7 dni +zlecone RTG klatki piersiowej

Po 5 dniach brania antybiotyku:
- temperatura spadła na 36,0 czyli brak gorączki.
- katar który nie chce przejść.
-pokasłiwanie ale nie bardzo mocne.
-uczucie gorąca na twarzy.
-1 raz wyszedłem na zewnątrz od 5 dni na wizyte u lekarza, która mnie zmęczyła.
-nerwowość

Wynik RTG oraz morfologii z CRP oraz OB. Po 5 dniach:

„miąższ płucny bez zagęszczeń, sylwetka sercowo-naczyniowa prawidłowa, jamy opłucowe wolne”

Zdjęcie płuc:
http://www.looki.pl/community/pluca_i81272.html

Wynik CRP i OB.:

CRP: 41 (zakres 0-5)
OB.:20 (zakres 0-12)

Wynik morfologii:

leukocyty 4,9 tys/µl 4 - 10 W normie
erytrocyty 5,6 mln/µl 4,2 - 6 W normie
hemoglobina 16,2 g/dl 14 - 18 W normie
hematokryt 46 % 40 - 54 W normie
MCV 81 fl 80 - 99 W normie
MCH 29 pg 27 - 35 W normie
MCHC 35,4 g/dl 32 - 37 W normie
płytki krwi 258 tys/µl 140 - 440 W normie
RDW-CV 12,3 % 11,6 - 14,8 W normie
PDW 10,9 fl 9 - 17 W normie
MPV 9,6 fl 9 - 13 W normie
P-LCR 21,7 % 13 - 43 W normie
neutrofile % 48,4 % 40 - 70 W normie
limfocyty % 37,7 % 20 - 45 W normie
monocyty % 10,2 % 4,4 - 12,3 W normie
gran. kwasochłonne % 3,1 % 1 - 7 W normie
bazofile % 0,4 % 0 - 2 W normie
neutrofile # 2,38 tys/µl 2,5 - 7 Below norm
limfocyty # 1,85 tys/µl 1 - 3,5 W normie
monocyty # 0,50 tys/µl 0,2 - 1 W normie
gran. kwasochłonne # 0,15 tys/µl 0,1 - 0,5 W normie
bazofile # 0,0 tys/µl 0 - 0,1 W normie

Miałem również morfologię robioną w czwartek i była podobna, z róznicą w leukocytach: miałem 9,5 vs 4,9 teraz,

Proszę o info czy jest się czym martwić i czy przy zapaleniu dróg taki wynik CRP jest normalny? I czy powinienem zapisać się do lekarza, antybiotyk mam jeszcze na dwa dni, nie wiem czy do końca zniszczy on chorobe?

Pozdrawaiam,
napisał/a: Peter 2014-12-18 09:28
W mojej ocenie stan się stabilizuje. Proponuję wizytę kontrolną u lekarza. On zdecyduje dalej, czy jest konieczność przedłużenia antybiotyku. Z wyników i opisu wynika, że zadziałał, jest tylko kwestia doleczenia tego.
Postępowanie lekarza jak najbardziej prawidłowe, co nieczęsto się zdarza, jeśli chodzi o wpisy na tym forum.
napisał/a: xmugenx 2014-12-20 14:42
Dziś mija 7 i ostatni dzień jak biore Klacid . Nie mogę powiedzieć że jestem zdrowy, nadal mam lekki kaszel od czasu do czasu - tak jakbym chciał wypluć coś z płuc i katar nie chce coś przejść. Jak wyszedłem wczroaj do sklepu na 1h to się cały spociłem. Dodatkowo zauważyłem że wieczorem bardzo senny się robie, koło 22 same oczy mi się zamykają i kłade się spac, śpię np 10 h i i tak czuje się zmęczony rano jak się budzę.

Czy w zapaelniu dróg oddechowych to normalne? Może to jakieś powikłanie? Nie wiem czy to może być poważne - przed chwilą naczytałem się o zapaleniu mięsnia sercowego i już mam stracha.
napisał/a: kasia971 2014-12-20 16:16
Jesteś osłabiony po chorobie i antybiotyku. Jak się bierze antybiotyk i ma się gorączkę, to trzeba leżeć w łóżku i nie wychodzić z domu. Po co w ogóle w czasie infekcji robić badania? Wiadomo, że wyniki będą wskazywać na stan zapalny. Teraz odpoczywać, wysypiać się, jeść dużo warzyw i owoców: surową albo kiszoną kapustę, buraki, marchewkę, grapefruity, pomarańcze, ukwaszone mleko, kaszę gryczaną, chleb razowy, olej lniany, pić soki samodzielnie wyciśnięte. Nie jeść słodyczy, czipsów, frytek i innego przetworzonego, śmieciowego jedzenia. Wziąć jakiś probiotyk. Unikać dużych skupisk ludzi np. supermarket, żeby znów czymś się nie zarazić. Pokasływać możesz jeszcze przez jakiś czas. Po około dwóch tygodniach osłabienie powinno minąć.