Zapalenie gardła

napisał/a: Tomek191 2014-12-17 13:55
Gdzieś od 7 dni mam problemy z gardłem.
Zaczęło się od krtani, a mianowicie od drapania i kaszlu.
Zacząłem robić inhalacje parowe dodając krople Inhalol oraz stosuję też HascoSept.

Z początku kaszel był suchy, teraz chyba jest mokry, bo przy kaszlaniu co nieco się odrywa.

Teraz już mniej dokucza mi krtań, choć jeszcze trochę mnie drapie i pokaszluję. Jednak to zapalenie, czy cokolwiek tam w krtani miałem, czy mam (bo na początku piekło) przeniosło się na górną część gardła na lewą stronę. Tzn. zaczerwienioną mam tylko lewą stronę gardła i przy przełykaniu trochę boli. Prawa strona jest OK, ale lewa jest czerwona. A więc do inhalacji i Hasco Septu dołożyłem jeszcze płukanie gardła z dodatkiem Azulanu. To na razie wszystko co robię.

Czy można coś do tego jeszcze dorzucić? Jakiś syrop, może jakieś dobre tabletki do ssania (tylko jakie?)

Jeszcze raz napiszę, w tej chwili stosuję inhalacje parowe z dodatkiem Inhalolu, Hasco Sept, płukanie gardła z dodatkiem Azulanu.

Co dobrego można bez recepty jeszcze spróbować? Albo nawet coś na receptę, tylko nie antybiotyk.

P.S. kataru ani gorączki nie mam, chodzi tylko o ból gardła (trochę drapania w krtani z odrywającym się kaszlem oraz ból gardła po lewej stronie). Mam w domu jeszcze 10 tabletek ERDOMEDu, może warto spróbować?