Zapalenie Gardła

napisał/a: Mortis1 2009-05-06 11:08
Witam Wszystkich Forumowiczow!
Jestem na tym Forum po raz pierwszy i licze na Waszą pomoc.
Więc opisze Swój Problem.

W Piatek (1 Maj) Zachorowalem.
Wstaje rano , mierze goraczke 38 , mysle ze to pewnie przeziebienie wiec domowymi sposobami gripex + cholinex i do lozeczka .
Caly dzien przelezalem jakis taki przybity (Palilem papierosy 3 lata a tego dnia rzucilem i nie pale do dzis).
Przyszla noc , poszedłem spac , wstaje rano i mierze goraczke , 40,2 ! ...
Poszlem do Lekarza , Pani lekarka stwierdzila zapalenie Gardła i Migdałów i przepisala (AUGEMENTIN , LACIDOFIL , EFERALGAN) .
Zaczlem brac AUGEMENTIN , do dzisiaj jakos istotnych zmian nie widze , tyle ze goraczki niema a gardło czuje jakbym mial od srodka opuchniete i nawet kanapki przelknac niemoge bo czuje jakby ona mi tam staneła a na dodatek dochodzi do tego kaszel , złe samopoczucie i czasami bol w klatce piersiowej jak kaszle.
Czy mam się niepokoic czy to poprostu normalne ?
Ile trwa około zapalenie Gardła ?
Bo coś czuje ze to cos powazniejszego ...
Ja juz niewiem co robic , przeciez jak juz tyle biore Antybiotyk to przynajmniej bol gardla i opuchniecie powinno minac prawda? Przynajmniej Mi sie tak wydaje bo dosc czesto chorowalem na infekcje gardla.

Pozdrawiam i Chetnie wymienie sie z Wami zdaniami.
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-05-06 13:16
Od kiedy bierzesz antybiotyk?
napisał/a: Mortis1 2009-05-06 15:43
Od Soboty od Godziny 13:00 , co 12 Godzin do Dzisiaj.
Gardlo coraz bardziej opuchniete , zaczyna Mi przeszkadzac w oddychaniu.
Mam tez chrypke , goraczki aktualnie brak , moze to zapalenie krtani?
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-05-06 15:51
Od soboty na pewnie by zaczął antybiotyk już działać. Musisz koniecznie iść do lekarza, postaraj się dostać albo jeszcze dzisiaj a jak się nie uda to nawet idź na pogotowie.
Wiesz jak to angina ropna to nie ma co zwlekać.
napisał/a: Mortis1 2009-05-06 23:43
Gardelko nadal opuchniete , poczekam do piatku , wtedy mam isc na kontrole.
Mysle ze przez te dwa dni nie umre , dzisiaj zakupilem tymsal psikam w gardełko.
Nadal biore antybiotyk , nie jest najgorzej chociaz moze byc gorzej.


djfala - ale dlaczego czuje opuchniete w srodku , wylumaczysz mi to ? ciagle mi przychodzi przez mysl ze to rak czy guz albo cos innego (zaznaczam ze pale papierosy 4 lata a mam 17 lat) . Kaszel to mam taki ze jak kaszle to boli mnie pod klatka piersiowa gdzies tak u gory nad brzuchem w srodeczku.

Pozdrawiam.