zapalenie dróg moczowych

napisał/a: jan5 2014-05-30 11:35
Siema, miesiąc temu miałem przygodny wiecie co i się czymś zaraziłem. Już mniejsza co to jest, przyjmijmy nawet rzeżączkę tylko chciałem się zapytać jakie podjąć kroki w stronę leczenia. Refundowany urolog to 2 miesiące czekania wiec odpada. Są leki w necie za 200zl, pewnie normalnie w aptece kosztują ze 20zł ale czy mogę liczyć, że pomogą? W ogóle czy urolog to dobry lekarz o tego typu spraw? Chciałbym się jak najszybciej tego pozbyć. Czy jedna wizyta u prywatnego lekarza załatwi sprawę?
napisał/a: ratownik_0395 2014-05-30 17:24
Witam.
Najlepszym rozwiązaniem będzie udać się do specjalisty chorób wenerycznych, przedstawić problem. Lekarz adekwatnie do sytuacji zleci odpowiednie badania, które pozwolą ustalić rozpoznanie. Osobiście nie polecam stosowania leków na własną rękę, gdyż sprawa może okazać się błaha, a leki na np. rzeżączkę będą zastosowane nieodpowiednio. Pozdrawiam
napisał/a: jan5 2014-05-30 23:00
Mam pytanie czy jak pójdę do wenerologa prywatnie to czy w jedną wizytę coś się okaże czy bede musiał tam łazić i łazic
napisał/a: ratownik_0395 2014-05-31 19:36
Podejrzewam, że na jednej wizycie się nie zakończy. W takiej sytuacji proponuję poszukać małe gabinety, które przyjmują zarówno w ramach NFZ jak i prywatnie, gdyż termin oczekiwania w takich miejscach jest stosunkowo krótszy od państwowych przychodni, ok. 5-6 dni.
napisał/a: karolciatret 2014-06-25 22:16
Mój były partner zaraził mnie rzeżączką:/ Męczyłam się z tym ustrojstwem trochę,łącznie byłam 3 razy u lekarza jak dobrze pamietam.