Zapalenie cewki moczowej - gorączka?

napisał/a: Anonymous88 2014-01-03 15:43
Witam.

Od około tygodnia podczas oddawania moczu czuję ból i pieczenie, ale żadnych zmian na prąciu nie ma. Od wczoraj mam temperaturę 38 stopni, bóle mięśni, bez kataru i kaszlu. Byłem dziś u lekarza rodzinnego, który podejrzewa zapalenie cewki moczowej, ale nie dostałem skierowania na badanie moczu, tylko leki - Neosine i Furagium.

Pytanie teraz co mam zrobić. Wiem, że ociągałem się z wizytą, ale podejrzewałem, że samo minie. Podejrzewam, że gorączka jest od tego właśnie. Chcę jutro zrobić badanie ogólne moczu, a na środę jestem zapisany do urologa.

Czy wykupić leki z recepty, czy ona faktycznie pomogą i czy niezakłócą badań moczu? Czy skoro pojawiła się temperatura, to stan infekcji może już być poważny? Zaczynam się tym stresować, i poważnie obawiać o zdrowie.
napisał/a: ~Anonymous 2014-01-03 19:15
Oj tam,oj tam bez paniki. :D Pierwsze badanie a później leki jak wiadomo Furaginum jest lekiem niszczącym bakterie. Jeśli u Ciebie występuje gorączka to znaczy że organizm już walczy. Więc jutro oddaj rano siusu do badania a po tym wykup leki tak jak lekarz przepisał. Od siebie dodam że możesz wspomóc się żurawiną. Info o niej znajdziesz w necie. Pozdrawiam.
napisał/a: Anonymous88 2014-01-03 19:53
Poszedłem jeszcze dziś do lekarza - prywatnie. I bardzo dobrze. Jutro mam badanie moczu oraz dziś już pobraną krew do morfologii i crp, jutro już będą podjęte decyzje co do leków po wynikach moczu. Życzyłbym wszystkim, żeby NFZ się doczekało takiego podejścia do pacjenta jak prywatni