Zapalenie błony śluzowej żołądka

napisał/a: Kyms 2014-02-24 10:20
Witam ! Od ponad już miesiąca mam problem z żołądkiem. Ciągły ból brzucha, częste mdłości a po posiłkach ogromne poczucie wypełniania. Ponad miesiąc robiłem różne badania i po miesiącu robiąc gastroskopie okazało się, iż mam zapalenie błony śluzowej żołądka. Robiąc test na heliobacterie okazało się, że nie jest ona przyczyna. Przyjmuje leki od ponad tygodnia, jednak poprawę widziałem tylko przez pierwsze 3 dni a teraz czuję się tak samo a nawet ból w brzuchu się trochę zwiększył. W związku z powyższa chorobą mam pytania:

1. Ile może trwać leczenie przyjmując leki i czy to normalne, że po jakimś tygodniu ból trochę się nasilił ?
2. Czytałem informacje odnośnie dieta, i wynika z tego że można jeść tylko gotowane rzeczy, nabiał, pić soki a ze słodyczy biszkopty, to wszystko czy coś jeszcze można ?
3. I sprawa z heliobacterią, która mnie nie pokoi. Po gastroskopii dostałem tą płytkę z wycinkiem, i w przeciągu godziny kolor nie uległ zmianie i przez pare dni taki pozostał, jednak po tych paru dniach z barwy żółtej zrobił się różowy. Czy to oznacza, że jednak posiadam heliobacterię czy jednak to normalne, że po par dniach kolor zmienia się ?

Trochę się rozpisałem ale muszę rozwiać swoje wątpliwości. Z góry dziękuję za radę i wszelką pomoc..
napisał/a: Stachu93 2014-02-27 20:05
Witaj, sam męczę się z podobnym problemem ok. 2 miesiące. Mi kuracja na helicobacter pylori pomogła, chociaż nadal odczuwam lekkie bóle i mdłości. Polecam ścisłą dietę (jak przy chorobie wrzodowej, taką jak opisujesz), a także wykluczenie innych przyczyn (USG brzucha, zbadanie hormonów trzustkowych). No i mniej stresów (o ile istnieje taki problem), u mnie na rozwinięcie się tej choroby miało to duży wpływ. Leczenie może trwać niestety miesiącami, user mateuszes opowiadał, że męczył się ponad pół roku, a i teraz nie może tak po prostu regularnie jeść tłustego, słodkiego, większych ilości alkoholu.
napisał/a: Psujek93 2014-02-27 20:23
A po której stronie Ciebie boli, bardziej po lewej? Zaczelo boleć od tak po prostu?