Zapalenie błony śluzowej żołądka

napisał/a: sandra16 2009-12-22 13:50
Witam
Mam problem z przewodem pokarmowym. Objawy trwają już od ok 3 miesięcy, pojawiły się nagle, wraz z upływem czasu nasilając się. Mam ciągłe uczucie pełności brzucha,odbijanie, (często silne) nudności po jedzeniu, ale bez wymiotów, czasami bóle brzucha najczęściej wieczorami, wyraźnie w okolicy żołądka, brak apetytu oraz tzw. "luźnie" stolce wraz z występującym bólem przy wypróżnianiu (uczucie rozrywania), ale bez występowania krwi. Miałam robione badania pod kątem pasożytów, wynik wyszedł ujemny, także badania pod kątem wątroby, gdzie wszystko wyszło w normie. Miałam również robioną gastroskopię, w której stwierdzono przewlekły stan zapalny błony śluzowej żołądka (wykryto także niewielkie uwypuklenie przy wejściu do dwunastnicy z podejrzeniem tzw. grudki aftowatej (wielkości 0,6cm)). Testy nie wykazały obecności bakterii Helicobacter pylori. Badanie USG nic nie wykazało. W badaniu krwi stwierdzono niedokrwistość. Zalecono mi Controloc oraz Sorbifer Durules. Mimo 4tyg przyjmowania leków objawy nie ustąpiły (poza niedokrwistością), jedynie lekko się zmniejszyły. Czy leczenie przewlekłego zapalenie błony śluzowej żołądka może trwać dłużej? Objawy te strasznie przeszkadzają mi w normalnym funkcjonowaniu..mam dopiero 20 lat..proszę o pomoc..
napisał/a: obrączka 2009-12-27 03:11
miałam rów nież zapalenie błony śluzowej żałądka,i to takie że nie mogłam nic zjeść, ale po lekach juz po dwóhc dniach mogłam zjeśc posiłek,. a przez ponad miesiąc miałam leczenie i diete. i do tego nawiązuje-nie pisałas nic o diecie, a przy podrażnieniu jest to bardzo istotne bo trzeba sie wystrzegać niektórych rzeczy, a niektórych wogóle nie jeść.jak po miesiacu wróciłam do starego jedzenia-żołądek znowu zaczął sie bulwersować, wiec wróciałam na jakis czas do diety az na dobre sie nie poprawiło. konretnie nie pamietam całej diety, żeby tu napisać pamietam ze zakazane były owoce i soki owocowe(to zapamietałam, bo wydawało mi sie dziwne;)) i oczywiście kawa, papierosy, napoje gazowane,napoje energetyczne, tłuste i cięzkostrawne -ale to oczywiste. trzeba dbać o to żeby posiłki były nieduże i o okreslonych godzinach
napisał/a: sandra16 2009-12-27 15:22
dziękuje bardzo za odpowiedź, objawy te strasznie mnie męczą i nie mogę się tego pozbyć, trafiłam na jakiegoś "dziwnego" lekarza, który nic mi szczególnego nie zalecił...tym bardziej nie wspominał o żadnej diecie...mówiąc jedynie "nie jedz za dużo"...od dzisiaj zaczynam więc dietę dziękuje za wskazówki, mam nadzieję że mi to przejdzie, bo strasznie mi to przeszkadza ;(
napisał/a: black_catt 2010-01-03 17:01
Hejka mam pytanie do was jak nie łyknę controloc 20 to jest ok a jak łykam na czczo to potem mam wrażenie jakby mój żołądek był podrażniony a gdy nie łyknę controloc to czuję się pełna :( jestem po HB i zdecydowanie lepiej się czuję jak nie łyknę controlocu może dlatego , że mój żołądek osiada kwaśny kwas a gdy łykam controloc to mi się goi śluzówka ? też tak macie i mieliście ? że was bolał / piekł czuje że jest taki gorący zołądek po wzięciu controloc ? mam rozumieć , że tak się dzieje iż po zażyciu controlocu śluzówka ma czas na zagojenie się szkoda

szczęsliwego nowego roku 2010 !
napisał/a: sandra16 2010-01-03 17:11
Ja dostałam Controloc na przewlekły stan zapalny żołądka i szczerze mówiąc biorę go tyle czasu i trochę mi pomaga, ale nie leczy w zupełności, mam te objawy jak ty takie pieczenie w żołądku i nudności najczęściej wieczorami, a znowu jak go nie wezmę to dodatkowo też taka jestem pełna;/i teraz nie wiem już sama czy trzeba lek zmienić czy co..a twoje leczenie długo już trwa?ja controloc biorę od ok 5tyg, i nie wiem czy mam iść znowu do gastrologa i zmienić ten lek, czy to za wcześnie. meczą mnie te objawy strasznie, a choroba nie mija jedynie jakby objawy się trochę zmniejszyły..
napisał/a: obrączka 2010-01-14 19:18
to już zmień, mi objawy w 100 % mineły po około miesiącu, tak że czułam róźnice, raz było lepiej czasem jak zapomniałam o diecie to gorzej ale widziałam efekty leków, wiec śmialo wyproś inny lek już, pozdrawiam
napisał/a: mytka6 2010-01-20 15:49
witajcie, mam 18 lat w zeszłym roku w październiku również miałam zapalenie błony śluzowej żołądka i dwunastnicy. stwierdzono u mnie Zespół Jelita Nadwrażliwego, miałam nawracające biegunki tak co 3 tygodnie, schudłam w przeciągu 10 miesięcy 12 kg, w wrześniu dałam swój kał na posiew i okazało się ze miałam w żołądku Clostridium difficile. wyleczono mi to i juz czułam sie dobrze. Jakies 2 tygodnie temu postanowiłam się odchudzać to znaczy nie jem słodyczy, białego pieczywa oraz nic po godzinie 17. Dodatkowo pije czerwona herbatę(ok. 0,5 lita na dzień). Dziś w nocy tak strasznie bolał mnie brzuch w okolicy prawego jajnik ai tak mocno "jeździło mi po żołądku" (bardzo głośnoe)czułam jakby na sprężynie i jakby ktoś mi sie bawił z jelitami w zaciskanie i odtykanie. Nie mogłam spać. Czuję się dziś źle, boli mnei nadal brzuch co prawda lekko ale boli. Co mam robić ? Czy znów się dzieje cos nie tak z moim żołądkiem ??