Zapalenie błony śluzowej opuszki dwunastnicy

napisał/a: Kozas 2011-10-03 09:28
Witam

Od kwietnia do około 10 lipca miałem terapię antybiotykiem tetralysal. Była to moja czwarta kuracja na trądzik antybiotykiem.( w przeciągu około 5 lat). Wcześniej nigdy nie było problemów, teraz było jednak inaczej
Zaczeło się od parcia w brzuchu po śniadaniu na początku lipca. Przez cały tydzień musiałem iść do toalety zaraz po śniadaniu. Gdy ból narósł skontaktowałem się z dermatologiem który prowadził moją kurację. Odstawiłem tetralysal, bóle miały przejść, ale nie przeszły. Oprócz bólu odczuwałem uczucie pełności, które znacznie hamowało mój apetyt, a z drugiej strony czasami czułem dziwną pustkę w środku.
Około 20 lipca skontaktowałem się z lekarzem rodzinnym. Przepisałam mi nolpazę. Po miesiącu stosowania tego lekarstwa zmiany na plus były niewielkie. Na gastroskopii okazało się że błona śluzowa opuszki dwunastnicy jest przekrwiona=zapalenie tej błony. Na heliobacterii testu mi chyba nie zrobili bo nigdzie tego na wyniku nie pisało :/ Wcześniej jednak zrobiłem sobie test kupiony w aptece i wyszedł negatywny. Zresztą myślę że te zapalenie błony śluzowej jest przez antybiotyk( tak też powiedział lekarz rodzinny). Podczas całej kuracji brałem priobiotyk. Jestem w połowie trzeciego opakowania nolpazy i dolegliwości nie przechodzą. Tzn jest na pewno lepiej, odzyskałem większość apetytu, a ból jest głównie nad ranem. Mam jednak dwa pytania

1 Co zrobić by przyśpieszyć regenerację błony śluzowej ? Lekarz powiedział żebym nie pił mocnej kawy ani alkoholu. Rzeczywiście po nich jest gorzej. Ale czy mogę coś zrobić na plus? Nie wiem jakieś zioła ? Mięta, rumianek, cokolwiek ?
2 Czy błona śluzowa tej opuszki wróci do stanu mniej-wiecej wyjściowego ? Mam nadzieję iż tak, gdyż ludzie z wrzodami normalnie funkcjonują( mało tego można je wyleczyć albo zaleczyć chociaż), a takie zapalenie błony śluzowej to jak rozumiem dość wczesne stadium choroby? No i ile może to trwać ? Lekarz rodzinny powiedział mi 6-8 tygodnii, a jestem już gdzieś w 10

Dziękuję