Zapalenie aorty

napisał/a: Ania_89 2011-06-02 19:04
Witam jestem Ania dzisiaj dowiedziałam się, że mam zapalenie aorty.
Jutro idę do szpitala podają jakieś antybiotyki później przewiozą mnie do specjalistycznego szpitala moje pytanie brzmi:
Jak długo leży się na tą chorobę w szpitalu? :( już mam dość szpitali bo jeżdżę od jednego do drugiego :(
napisał/a: opilek 2011-06-02 19:47
Aniu powiedz ile masz lat i na jakim podłożu jest to zapalenie aorty. Czy chorujesz na jakieś choroby dodatkowe?
napisał/a: Ania_89 2011-06-11 07:35
Mam 22 lata nie wiadomo z czego powstała ta choroba mówią, że to jakiś błąd w genie. Podaj mi leki lada dzień przejdę na sterydy uspokajaj mnie profesorowie mówiąc że jest to choroba uleczalna tylko muszę bardzo pilnować lekarstw, Co do dodatkowych chorób podobno mam jakąś nową chorobę autoagresywną, którą powstrzymią sterydy muszę pobyć w szpitalu myślę że około 2 tyg bo chcą mi dobrać odpowiednie dawki leków.
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-06-11 20:16
Ciekawe. Masz na myśli Chorobę Takayasu? To dosyć rzadkie schorzenie w naszym regionie. Czy pamiętasz, jak brzmiała diagnoza?
napisał/a: Ania_89 2011-06-12 10:18
Wiem tylko tyle ze mam zapalenie aorty i coś z tętnicami ale podobno jest to wyleczalne tylko będę musiała się pilnować z lekami jestem w klinice w Bytomiu u profesora Sieronia. Jutro mam mieć TK z kontrastem tętnic po tym badaniu mogą mi włączyć sterydy tylko tyle wiem jak na ten czas.
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-06-14 21:31
No to podejrzewam, że z tydzień poleżysz, żeby mogli ocenić skuteczność sterydów, a dalsze, leczenie będzie już w domu.
napisał/a: Ania_89 2011-06-17 09:28
dziekujenza odpowiedz naprawde dziekuje :) juz leze 2 tyg a konca neiwidac ale pocieszajacy fakt ze zmniejszaja mi dawke sterydow:)
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-06-21 23:28
Jeżeli Twój stan zdrowia nie pogorszy się po zmniejszeniu dawki, to podejrzewam, że już niedługo wypiszą Cię do domu :)
napisał/a: Ania_89 2011-06-23 09:07
No :D juz jestem w domu:) w lipcu kontrola wiec jakis tydzien znow im to zajmie ale spoko:) dziekuje za odpowiedzi pozdrawiam Ania :)
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-06-23 17:09
Kontrola kontrolą, powiedz lepiej, jak się czujesz!
napisał/a: Ania_89 2011-06-23 22:45
Bardzo dobrze :) szyjne tetnice juz mnie nie bola CRP ze 184 spadlo do 6,11 :) morfologia sie poprawila ale chora bede do konca zycia :( boje sie bo nie wiem co mnie czeka narazie jest ok:) nic mnie nie boli i czuje sie zdrowa naprawde wiem ze musze na siebie uwazac i dbac o siebie. Biore sterydy Encorton, Propranolol wzf i Polprazol... przed zdiagnozowaniem mialam straszne bole myslalm ze zwariuje bolalo mnie wszytko w szczegolnosci klatka piesiowa i plecy no i te poty nocne ;/ ehh..
Mam nadzieje ze bedzie jakos ok i sobie dlugoooooooooo pozyje bo mam dopiero 22 lata :)
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-06-25 15:18
Nie wiem, jaka jest w końcu Twoja diagnoza, ale w chorobach autoimmunologicznych naczyń średnia życia nie jest dużo mniejsza od przeciętnej, ale trzeba uważać na ew. powikłania choroby a także kontrolować rozwój innych chorób z autoagresji.