Zanokcica

napisał/a: kasia_0905 2008-01-17 19:42
Witam,
Weszłam na to forum ponieważ mam problemy z paznokciem u dużego palca prawej stopy. Mianowicie 2 lata temu zbyt głęboko wycięłam ten paznokieć i zaropiał miałam zanokcice. Wycięto mi kawałek paznokcia wraz z wałem paznokciowym. Zabieg przyniósł mi ulgę ale nie na długo ponieważ jakieś dwa tygodnie temu stan ten zaczął powracać. Znowu palec zaropiał paznokieć wrósł mimo ze uważałam by go nie obcinać zbyt głęboko i dbałam o niego i w poniedziałek lekarz zaproponował by ściągnąć cały paznokieć . Zgodziłam się. Czy po takim zabiegu jest szansa aby stan ten już nie powrócił? Czy odrastający paznokieć zawsze jest brzydki twardy i pofałdowany? Czy istnieją jakieś maści lub płyny które pomagają przy odrastaniu paznokcia i działają tak żeby nie był brzydki i pofałdowany? Proszę o odpowiedź z góry dziękuje jeśli ktoś miał ten sam problem to tez proszę napisać:)
napisał/a: delinka79 2008-01-17 20:13
zanokcica dość często przekształca się w proces przewlekły
jest to wtedy zazwyczaj zakażenie grzybicze - dlatego należy zastosować okłady z maści przeciwgrzybiczych
napisał/a: kasia_0905 2008-01-17 20:38
Maścią smarują mi przy zmianie opatrunku bo po zabiegu mam jeszcze szwy i ranę na palcu... A czy wiadomo ze taki zabieg gwarantuje że zanokcica już nie powróci? Strasznie męczę się z tym paznokciem a wiadomo też że to niezbyt estetycznie wygląda palec z którego leje sie żółtozielona ropa;/
napisał/a: delinka79 2008-01-17 21:40
gwarantować nie gwarantuje jest to na pewno rozwiązanie obecnego stanu ale często jak już pisałam mamy do czynienia z zanokcicą przewlekłą której najczęściej przyczyną są grzyby dlatego też należy żeby zapobiegać nawrotom zastosować profilaktykę w postaci robienia delikatnego pedicure a jeżeli dojdzie do skaleczenia zdezynfekować to miejsce natychmiast wodą utlenioną lub spirytusem salicylowym
napisał/a: k1krzysztof 2008-01-29 13:02
dziś jest 29,01
ciekaw jestem czy juz po problemie jak znam życie to nie
jeśli mam racje to polecam stary sposób babci / żołnierza kupiłem go za "Flaszkę"
skuteczność gwarantowana 100% po 10 dniach mogą być pewne wachania czasowe na + -
mianowicie
w sklepie spozywczym kup sode oczyszczoną nastepnie 1/3 łyżeczki od herbaty zalej przegotowaną wodą i rozpuść , patyczkiem z watą nakładaj zawiesinę 2-4 razy dziennie po oczyszceniu z ropy /wyciśnięciu/, zaczekać do wyschnięcia aby nie moczyć skarpety i tak powtarzać do skutku
w poczatkowym stadium problem bardzo szybko znika

powodzenia

opisz wyniki jeśli zastosujesz sodę
napisał/a: kasia_0905 2008-02-01 21:10
Paznokiec mam zdjęty i narazie jest spokoj bo nie ma co wrastac i nie ma co podchodzić ropą:) Ale co będzie jak odrosnie to nie mam pojecia. Ale czytalam o jakiś klamerkach zakładanych w gabinetach kosmetycznych na paznokieć zeby nie wrastał moze założę cos takiego i zapobiegne nawrotom. Ale narazie czekam az odrosnie paznokieć:)
napisał/a: marcinb21 2008-02-03 13:08
Witam
Gram w piłkę nożną a co za tym idzie w ciasnym obuwi dopasowanym do stopy i jakieś kilka lat temu źle obciąłem paznokcie tzn nie z długości tylko po boku przy dużych palcach i oczywiście zrobiłem małą rankę przy tym i powstał mały obrzęk a następnie grałem w piłkę i oczywiście ciasne obuwie zrobiło swoje i stłuczenia i różne nakładki. Po kilku miesiącach musiał mi lekarz ściągnąć jednego paznokcie a przy drugiej stopie wyciął wzdłuż. Teraz nie ma żadnych oznak że było coś z nimi robione ale raz na jakiś miesiąc siadam i wycinam sobie teraz ale delikatnie i ostrożnie. A robie to dlatego że jak mi zaczęły odrastać- a trwało to długo-same zaczęły wrastać i nic nie ruszałem i już byłem z powrotem u chirurga ale okazało sie akurat że nie ma już tego dnia czystych narzędzi wiec kazał przyjść kiedy indziej. Ale od czego się ma mamę dziewczyny, dała mi Teoanail http://www.apteka-barbara.pl/product_info.php?manufacturers_id=81&products_id=410 To taki płyn z pędzelkiem właśnie do tego przypadku schorzeń. Okazało się że jak zacząłem tym kilka razy dziennie przemywać głęboko i wciskać ten pędzel między paznokcia a opuchliznę po tygodni miałem zdrowego palca a było cięzko . Od tamtej pory wycinam sobie paznokcie raz na miesiąc bardzo uważnie chociaż często sie zakuwam i na drugi dzień jest spuchnięty i buta do piłki ciężko jest założyć nie mówiąc o kopaniu wiec od razu smaruje tym płynem i pomaga, dwa dni maks i mam spokój.
napisał/a: kasia_0905 2008-02-04 21:51
Hmmm, miałam również do czynienia z tym płynem kupiłam go w akcie desperacji i w strachu przed zdjęciem paznokcia ale niestety było już chyba za późno no i nie pomógł;/ Teraz czekam aż paznokieć odrośnie. Jak na razie to zeszła mi skóra z całego palca... Dwa lata temu miałam wycinany również kawałek paznokcia tego samego. I nic nie pomogło. Był spokój przez jakiś czas a potem znowu to samo. A przecież i sie o to dba i obcina porządnie żeby nie wrastało a to i tak dziadostwo wraca. Ja stosowałam maść ichtiolową taka czarna w aptece około 4-5zł jak już podeszło ropą. Jak posmarowałam na noc i zawinęłam w bandaż to rano budziłam się z prawie zdrowym palcem:)
napisał/a: Peter 2008-02-05 10:32
Oczywiście, ze maść ichtiolowa i smarowanie jodyną. Nie ma nic lepszego. Gdyby się nawracało i znów podbiegło ropą, to pozostaje nic innego jak wykonanie posiewu tej ropy.
napisał/a: kasia_0905 2008-02-05 20:06
A co może dać posiew ropy?
napisał/a: predom3 2009-04-13 18:13
Witam !
Kiedyś źle przyciołem paznokieć gdyż oderwałem skórekę koło paznokcia u palca u nogi i pojaiwiła się buła która balco boli już wiem że to zanokcica,byłem z tym u lekarza ma mi odrąsnąć, i mam jakąś maść smaruje ale nic dalej buła,jak lekko w coś kopne natychmiast leci mi krew i bardzo boli,leje wodą utlenioną i tak dalej się dzieje jest to maść Oxycort,podważyłem paznolieć podszlifowałem,no i dzisiaj kopnoł mnie kolega przez przypadek i krew znowu się lała co mam robić .? czy mam iść znowu do lekarza .?