ZANIKI PAMIĘCI

napisał/a: monika7881 2009-02-26 22:21
Witam. Mam taki mały problem, który wydaje sie banalny ale bardzo przeszkadza mi w zyciu. Mam bardzo słaba pamięć. ciagle nie pamietam co robilam wczorajszego dnia albo nie umiem sobie przypomniec jak nazywa sie dana osoba choc dobrze ja znam:( dodam ze mama choruje na stwardnienie rozsiane a tato zmarl na raka.. nie wiem czy to moze miec jakis zwiazek ale coraz bardziej jest to dla mnie uciazliwe. kiedys bardzo duzo sie uczylam a teraz nic z tego nie pamietam- nawet stolic najprostszych panstw nie potrafie teraz wymienic gdzie kiedys to bylo po prostu banalne:( i zauwazylam ze jak teraz sie czegos ucze nawet solidnie- po egzaminach gdzie powinno zostac mi to w glowie- tak jak kiedys teraz nawet nie umiem sobie przyomniec z czego byl ten egzamin.. zastanawiam sie czemu tak jest prosze o odp bo juz zaczynam sobie glupoty wmawiac.. czy powinnam zrobic jakis badania??
napisał/a: dimedicus 2009-02-27 07:29
U ludzi młodych(a jak sądzę Jesteś taką osobą) zaburzenia pamięci są szczególnie niepokojące. Mogą wskazywać na proces rozrostowy toczący się w obrębie ośrodkowego układu nerwowego.A nie sądzę,że stosujesz leki z grupy
benzodiazepin . Chorobą, której przejawem mogą być zaburzenia pamięci, jest miedzy innymi padaczka.Należy udać się do neurologa(skierowanie)
napisał/a: monika7881 2009-02-27 19:26
to bardzo niepokojace co Pan napisał:(czy to moze byc dziedziczne i miec zwiazek z tym ze moja mama choruje na sm? nie biore zadnych lekow. i nigdy w zyciu nie mialam padaczki.. czy padaczka moze byc nabyta czy na padaczke choruje sie od urodzenia? :(
napisał/a: dimedicus 2009-02-28 06:34
Można mieć uwarunkowania genetyczne.Ja nie piszę,że może mieć Pani padaczkę.
dimedicus napisal(a):Chorobą, której przejawem mogą być zaburzenia pamięci, jest miedzy innymi padaczka
napisał/a: jasmin93 2009-03-29 12:02
Witam. Mam dość poważny problem. Od ok. roku moja babcia miewa zaniki pamięci. Dosłownie białe plamy. Najgorsze jest to, że jak czegoś nie pamięta to sobie w miejsce tych plam 'podstawia' inną rzeczywistość. Np. ostatnio oskarżyła mojego tate, że chce jej zabrać telewizor (oczywiście nic takiego nie miało miejsca). Martwię się, bo nie wiem co to może być. Czytałam troche na internecie, ale zazwyczaj są opisywane drobne zaniki pamięci albo takie duże tylko, że z innymi objawami. A moja babcia nie uskarża sie na nic i nie zauważyłam oprócz tego nic niepokojącego. Prosze, pomóżcie, bo naprawdę martwię się o bacię.
Z góry dziękuje.
napisał/a: dimedicus 2009-03-29 12:14
Objawy mogą wskazywać na tzw demencję,początki choroby Alzheimera, która wywołuje demencję.Niestety będzie to stan pogłębiająca się,jest związany ze starzeniem się.Może też być związany,tez z chorobami naczyniowymi,również na łagodne zaburzenia poznawcze(MCI)który jest procesem starzenia.Wskazana jest wizyta u lekarza ogólnego,który zleci badania ogólne i zleci leczenie.
napisał/a: jasmin93 2009-03-29 12:29
Dziękuje bardzo :) Pogadam z babcią i pójdziemy do lekarza ogólnego,bo z tego co widzę, to nie są przelewki. Jeszcze raz dzięki ^^
napisał/a: weronika2112 2013-10-31 17:32
Uczyłam sie ostatnio przez cały tydzieni słówek na angielski i zapamiętałam 10 słówek .
Nie znam na pamięci zadnej piosenki z dziecinistwa , i nie mówie o całym tekscie bo nawe nie znam refredów tych głupich piosenek które wpadaja samew ucho. Nie jestem w stanie się nauczyc niczego na pamięci choci nie wiem jak długo bym się musiała uczyci . Czy ma to coś wspulnego z dyslekcją(nauczyciele zawsze mnie o to pytają czy mam stwierdzoną ) i czy powinam zrobici jakieś badania
napisał/a: Arlic 2013-11-05 19:24
weronika2112 napisal(a):Uczyłam sie ostatnio przez cały tydzieni słówek na angielski i zapamiętałam 10 słówek .
Nie znam na pamięci zadnej piosenki z dziecinistwa , i nie mówie o całym tekscie bo nawe nie znam refredów tych głupich piosenek które wpadaja samew ucho. Nie jestem w stanie się nauczyc niczego na pamięci choci nie wiem jak długo bym się musiała uczyci . Czy ma to coś wspulnego z dyslekcją(nauczyciele zawsze mnie o to pytają czy mam stwierdzoną ) i czy powinam zrobici jakieś badania

Na pewno jest to pamięć, a nie problemy z koncentracją ?
Zważając na słownictwo jesteś osobą bardzo młodą.