Zaniki głosu,chrypa,gęsta wydzielina spływająca w gardle

napisał/a: LiVre 2015-04-21 23:35
Serdecznie witam!
Przejrzałem ogromną ilość for internetowych, tematów jak i artykułów dotyczących przypadków podobnych do mojego.
Niestety,żaden z nich nie wyglądał tak jak u mnie stąd zdecydowałem się napisać ten wątek.
Mam 19 lat, od 6 lat borykam się z bardzo irytującym i męczącym problemem słabego, zmiennego głosu.
Początkowo ( w pierwszych latach choroby) byłem pewien,że związane jest to z mutacją głosu i nie ma się czym przejmować.
Niestety, z mutacją nie miało to nic wspólnego.
Do dzisiaj mam ogromne problemy z krzyknięciami a nawet rozmową w głośniejszym pomieszczeniu.
Związane jest to bardzo mocno z wydzieliną,którą mam przez cały czas w gardle (podejrzewam,że i na strunach głosowych) ,którą mógłbym wypluwać cały dzień (jest jej aż tyle).
Po długim wypluwaniu wydzieliny przypominającej katar sytuacja nieco się poprawia. Zaczynam w miarę normalnie mówić, bez chrypy ale jest to krótkotrwałe.
Każdy może sobie wyobrazić jak męcząca jest taka dolegliwość trwająca sześć lat,kiedy nie jestem w stanie powiedzieć głośniej zdania.
Od razu powiem,że byłem u trzech lekarzy. Żaden z nich nie dopatrzył się nieprawidłowości, dostałem jedynie antybiotyk na osuszanie kataru po którym nie poczułem różnicy.
Byłem również na badaniach, sporo tego było ale niczego sensownego się nie dowiedziałem.
Serdecznie proszę o pomoc! Każdy sposób na pozbycie się tej wstrętnej dolegliwości jest dla mnie na wagę złota!
Jeżeli jesteś osobą z tą samą dolegliwością, proszę abyś również się odezwał - razem będzie łatwiej.
napisał/a: radek07 2015-04-22 10:06
Czy twój nos się zatyka od czasu do czasu bez jakiejś konkretnej przyczyny?
napisał/a: LiVre 2015-04-22 10:32
Tak,zdarza się to często. Zapomniałem o opisaniu tego objawu.
napisał/a: radek07 2015-04-22 14:32
Kiedy dokładnie zaczął się zatykać? Około 6 lat temu? Czy spływająca wydzielina pojawiła się wraz z zatykającym się nosem?
napisał/a: LiVre 2015-04-22 14:48
Tak, nos zatykał mi się bez powodu odkąd pamiętam. Bez przeziębiania, po prostu nagle miałem zatkany nos. Pomagały jednak na to wszelkie spraye do nosa.
Aczkolwiek nie miałem zatkanego nosa bez przerwy , często dłuższy czas był drożny a paskudna dolegliwość z głosem i wydzieliną w gardle pozostawała przez cały czas...
napisał/a: radek07 2015-04-22 15:23
Powiedziałeś któremuś lekarzowi, że twój nos się zatyka?
Czy którykolwiek lekarz zaglądał do twojego nosa?
napisał/a: LiVre 2015-04-22 15:27
Informowałem lekarzy,że zatyka się również nos i otrzymałem (podobno bardzo mocny) antybiotyk na osuszanie kataru.
Owszem, nos był drożny ale wydzielinę z gardła nadal mogłem wypluwać a głos nie wrócił do normalności...
Edit:
Jeden z laryngologów zaglądał mi do nosa,nie dopatrzył się chyba niczego ponieważ o niczym mnie nie poinformował.
napisał/a: radek07 2015-04-22 17:05
Robiłeś testy alergiczne lub wymaz z nosa i gardła?
napisał/a: LiVre 2015-04-22 18:49
Nie,nie robiłem ich. Podobno jestem uczulony jedynie na kurz (dowiedziałem się tego od rodziców). Takie badania miałem w wieku przedszkolnym.
Powinienem je ponowić?
napisał/a: radek07 2015-04-22 19:08
Zrobić testy alergiczne jeszcze raz, wymaz z nosa i gardła, a do tego radziłbym Ci wykonać tomografię komputerową zatok i jamy nosowej.
Objawy typu spływanie wydzieliny po tylnej ścianie gardła i zatykanie się nosa mogą być spowodowane wadą anatomiczną lub jakimś schorzeniem w jamie nosowej lub zatokach. Na tomografii wszystko będzie widoczne czarno na białym.
napisał/a: LiVre 2015-04-22 19:22
Miałem robioną tomografię głowy komputerową w szpitalu (co prawda nie konkretnie zatok i jamy nosowej ale chyba ktoś by zauważył nieprawidłowości w wynikach? )
Któryś lekarz też podejrzewał podłoże alergiczne, dostałem takie małe tabletki dla alergików - również bez skutku.
Zapisuję Twoją odpowiedź, wykonam testy alergiczne, wymaz z nosa i gardła.

Czy jest szansa,żeby pomogły mi jakieś mocne leki wykrztuśne? Ta wydzielina siedzi i siedzi gdzieś w krtani (?) na strunach głosowych (?). Chciałbym poczuć efekt jak najszybciej, jeszcze przed badaniami.

radek07 - dziękuję za fachowe doradztwo.