Zanik mięśnia barkowego

napisał/a: Po975 2013-07-24 11:37
Witajcie, chciałbym otrzymać jakąś poradę dotyczącą tak jak w temacie zaniku mięśnia barkowego. Mój ojciec miał wypadek 2 lata temu zaraz przed świętami Bożego Narodzenia. Spadł z dachu w pracy, skręcił sobie kostkę, złamał 3 żebra i co najważniejsze wybił bark. W szpitalu nastawili mu bark, dostał gips na cały tułów i nogę na około 3-4 tygodnie.
Ale nie o to chodzi, tylko o rehabilitację tego barku bo kostka dobrze się zrosła. Potem została kwestia rehabilitacji, którą lekarz jakoś pominął czy wyznaczył jakiś termin z kosmosu nie pamiętam jak to dokładnie było. Po jakimś czasie mój ojciec sam stwierdził że nie będzie w stanie normalnie funkcjonować nie mogąć unieść lewej ręki wyżej niż poziom i to jeszcze z trudem, próbował samemu w domu rehabilitacji ale po czasie zrezygnował z braku efektów. Bardzo dziwnie to wygląda bo lewy bark jest tak chudy jak by poprostu nic tam nie było, wielkośći niecałej pięści więc porównania z drugim nawet nie ma. Przez to teraz się wykańcza psychicznie, że nie może pracować ani robić podstawowych czynności, proszę o jakąś radę co robić bo nie mogę już na to patrzeć jak się męczy.
I jeszcze chciałem dodać że nie jest on typem człowieka który chodzi regularnie do lekarza.
napisał/a: rehacore 2013-07-26 09:58
Witam,
rehabilitacja powinna zacząć się zaraz po zdjęciu gipsu a nawet jeszcze w trakcie jego noszenia,
Masa mięśniowa oraz ruchomość stawu sama nie wróci, należy udać się do fizjoterapeuty/rehabilitanta, który przebada staw barkowy, zachowanie łopatki.
Polecam udać się tam jak najszybciej bo zwlekanie tylko pogarsza sprawę.

pozdrawiam
www.rehacore.pl