zanik mięśni w nodze

napisał/a: Gosia 37 2014-05-09 08:46
Witam,od dwoch lat choruje na hashimoto,od dziesieciu na anemie zlosliwa.Do tej pory endokrynolog probuje dostosowac dawke eutyroxu tak aby dolegliwosci zwiazane z ta choroba poprawily sie.Od kilku miesiecy przyjmuje dawke 100 4x w tyg i (w miedzyczasie)75 dwa razy w tyg.Usg wykazalo iz tarczyca nie funkcjonuje.Dodatkowym problemem ktory mnie nurtuje jest to ze od ponad dwoch lat zanikaja mi miesnie w jednej nodze(druga zas puchnie i nabiera miesni),zaczelo sie od lekkiego zaniku w kostce i lydce,natomiast w tej chwili mam powazne zaniki w udzie i posladku. Ponadto mam silne skurcze miesni,bol nog i rak po wiekszym wysilku ktory trwa kilka dni i jest bardzo uciazliwy,czasami mam problemy z chodzeniem. Skierowano mnie do neurologa aby wykonal badanie emg ale nie wykazalo powaznych zmian i wykluczylo chorobe miesni.
Bardzo prosze o odpowiedz i jakiekolwiek sugestie,czy zanik miesni moze byc zwiazany z jakas dodatkowa choroba,np. z zespolem Hoffmana?Prosze o porade.
Moje wyniki:
tsh:9,3
ft3:4,41
ft4:1,61
Dziekuje i pozdrawiam
Gosia
napisał/a: joannanr1 2014-05-09 22:07
Zanik mięśni w nodze może być spowodowany zwyrodnieniem kręgosłupa lędźwiowego.
napisał/a: Gosia 37 2014-05-09 22:16
Dziekuje za odpowiedz ale tak mowi mi kazdy lekarz z ktorym rozmawiam a kiedy wspomne o tym ze druga noga staje sie coraz grubsza i kiedy zobaczy moj problem na wlasne oczy ,juz nie wie co powiedziec i odsyla mnie do innych specjalistow.Tylko ktory jest w stanie powiedziec co mi dolega?
napisał/a: joannanr1 2014-05-09 22:39
Ja niestety lekarzem nie jestem , opieram moje wypowiedzi na własnym doświadczeniu.Nie wiem na ile sprawa jest poważna ale na Twoim miejscu zaczęłabym od diagnostyki kręgosłupa i wizyty u dobrego lekarza rehabilitanta.Jeżeli on wykluczy przyczyny spowodowane kręgosłupem trzeba będzie szukać dalej.
napisał/a: Gosia 37 2014-05-10 22:27
Tak zrobie,dziekuje i pozdrawiam.