Zamieszanie z tabletkami anty...

napisał/a: Jakly 2014-11-12 21:24
Już chyba zwariuję... Biorę tabletki Ovulastan, na których blistrach wydrukowane są dni tygodnia. Został mi ostatni tydzień. Dzisiaj chcąc wziąć tabletkę dostałam mini zawału, gdy zauważyłam, że tabletka z wtorku jest nieruszona (a w pamięci pustka). W lekkiej panice, bo jeszcze mi się to nie zdarzyło, po wyczytaniu ulotki i paru artykułów w internecie, wzięłam według zaleceń dwie tabletki i zamierzałam nie robić przerwy. A tu nagle patrzę... tabletkę we wtorek wzięłam, tylko że jakimś cudem z drugiego końca blistra... Czyli wychodzi na to, że jak dotąd brałam normalnie tabletki i dzisiaj wzięłam niepotrzebnie dwie. No i pytanie, co teraz? Dokończyć normalnie blister i zacząć przerwę dzień wcześniej? Nie zaszkodzą mi te dwie tabletki? Nie zmniejszą skuteczności?

EDIT:
Wpadłam jeszcze na pewien pomysł. Zastanawiam się, czy byłoby ok, gdybym jutro zrobiła dzień przerwy, czyli byłoby tak, jak przy normalnym pominięciu, ale dwie tabletki na raz wzięłabym przed nim, a nie po (a po tym oczywiście, wg zaleceń ulotki, nie robiła przerwy). Z matematycznego punktu widzenia to powinno wypalić, ale jak z biologicznym? Pytam, bo zależy mi na utrzymaniu aktualnego cyklu (dostaję krwawienia zawsze w soboty, co jest mi bardzo na rękę). Dodam jeszcze, że ostatni raz współżyłam w poniedziałek.