Zamazany obraz na wprost, ostry bokiem

napisał/a: Walter87 2014-02-07 20:22
Witam
Ostatnio robiąc badania wzroku do pracy okulistka wykryła u mnie wadę prawego oka. Stwierdziła, że jest tak mała, że nic z tym się nie robi - 0,5 diopri. Nie wierzyłem jej ale faktycznie gdy przyłożyła mi do prawego oka szkiełko 0.5 ostrość się znacznie poprawiła jeśli chodzi o czytanie literek. Dzisiaj natomiast zauważyłem patrząc na kalendarz, że gdy zamknę lewe oko i patrzę na wprost litery są zamazane, natomiast jeśli patrzę słabszym okiem trochę pod kątem zarówno wewnętrznym jak i zewnętrznym obraz staje się ostry i jestem w stanie czytać bardzo małe litery czy cyfry. Zastanawia mnie fakt, iż dość często realizując różnego rodzaju projekty w domu siedzę bokiem do komputera. Dziwne jest także to, że patrząc w bok przykładowo w lewo spina mi się lewa część czoła zaraz nad okiem i karku (tylko lewa). Nigdy nie miałem problemów ze wzrokiem, chciałbym się dowiedzieć czy to normalne, że wada może występować dla patrzenia z jednej perspektywy ( w moim przypadku na wprost dla prawego oka)? Dodam również, że nie widzę żadnych czarnych plamek itp.
Pozdrawiam