zalegająca flegma

napisał/a: pietryka 2014-12-05 11:11
witam, od 3 tygodni męczy mnie kaszel. słychać, że klatka piersiowa jest zawalona flegmą, ale nie mogę jej wyksztusić. często, gdy przestaję kaszleć czuję jakby bąbelki na wysokości gardła (jakby coś się gotowało). dostałam jeden antybiotyk (nie pamiętam nazwy, na bazie penicyliny), który nie pomógł. przez ok 2 tygodnie temperatura ciała była w granicach 38-40 stopni i mimo zażywania maksymalnych dawek paracetamolu gorączki na dała się zbić poniżej 38 stopni. po ponownej wizycie lekarz stwierdził, że jest ostra infekcja w klatce piersiowej. w tej chwili zażywam inny antybiotyk (clarithromycin- mieszkam w anglii, więc to jest nazwa tutejsza), dostałam też inhalator, który mam używać w razie ataku kaszlu oraz pobrano próbkę wydzieliny wyksztuśnej do analizy. trochę mnie to zmartwiło. czy ktoś może mi powiedzieć, proszę, co może być przyczyną tych objawów. w anglii lekarze nie mają dobrej opinii, zdarza się, że w przypadkach, w których potrzebne jest konkretne leczenie, zalecają.... paracetamol (znam kilka takich przypadków).
napisał/a: piotrosiama 2014-12-05 14:00
U mnie na taką zalegającą i trudną do odkrztuszenia wydzielinę zadziałała dopiero Mukolina /postać syropu/ - jest na receptę.
Pewnie przechodzisz zapalenie oskrzeli.
napisał/a: pietryka 2014-12-05 16:00
próbowałam z syropem, który stosuje się na kaszel przy zapaleniu oskrzeli i kiedy flegma zalega w klatce piersiowej (taki kaszel mam)- spożyłam całą butelkę i nic nie puściło. flegma ciągle zalega, nie da się jej wyksztusić mimo starań, parę razy miałam odruch wymiotny przy kaszlu. od poniedziałku mam nowy antybiotyk- jak na razie nie ma widocznej poprawy. temperatura trochę spadła- jest w granicach 37,4-38,9 stopnia i to wszystko (działa paracetamol). być może analiza flegmy (czy też tego, co próbowałam wykaszleć) pozwoli postawić konkretną diagnozę. też myślałam, że to zapalenie oskrzeli, ale im dłużej to trwa, tym bardziej zaczynam się martwić, że to jednak coś poważniejszego.
napisał/a: TCM 2014-12-27 17:17
Witam,
zajmuję się medycyną naturalną- posiadam bardzo dobry syrop rozpuszczający flegmę i ułatwiający jej wydalanie.
Jeżeli w wymazie wyszły określone bakterie, należy również zadziałać na nie.
Pozdrawiam