Zalecenie po urazie - stłuczenie siatkówki.

napisał/a: kutnoSJ12 2014-06-11 11:16
Witam, trzy dni temu na orliku na treningu zostałem niefortunnie uderzony piłką do nogi. Akurat miało to miejsce gdy się odwracałem, nawet nie zadziałała reakcje bezwarunkowa, nie zdążyłem zamknąć oka.
Zostałem trafiony w prawe oko, jedyne które u mnie działa, w lewym mam wrodzoną dużą wadę niedowiedzenia. Praktycznie nic widzę nic, bodajże mam na nim tylko 10% sprawności, dlatego od razu zdecydowałem się na lekarza.

Pojechałem do szpitala im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu i tam stwierdzono stłuczenie siatkówki oka prawego i dużo wylewów. Badała mnie bardzo miła pani doktor, zmierzyła ciśnienie w gałkach ocznych, sprawdziła wzrok, zajrzała do oka każdym możliwym sprzętem jaki na oczy w życiu widziałem :) Oraz wykonała badanie USG. Otrzymywałem leki:

Cyclonamina
Dexaven
Kalipoz
Sol. Maxitrol
Sol. Tropicamid

Codziennie badało mnie 4 lekarzy, szczegółowo i dzisiaj orydynator stwierdził, że bardzo szybko i ładnie się goi, mogę wrócić do domu.

Zalecenie po wypisie jakie otrzymałem to: to wizyta u okulisty i przyjmowanie leków: Cyclonamina 3x1 dziennie, Calcium dobesilate 3x1 dziennie i krop[le tobrosopt 4 x 1 dziennie.

Ogólnie lekarz mówił, żebym ze sportem dał sobie spokój na dwa tygodnie conajmniej i potem poszedł na kontrol. Jeżeli chodzi o czytanie i pracę przed komputerem to nie mam przeciwskazań.

Dlatego pytanie jakie tu stawiam wygląda tak.

Czy po stłuczeniu siatkówki oka, które goi się szybko jest jakieś niebezpieczeństwo jeżeli będę:

- Chodził na dwór w słoneczne dni, ale unikał słońca i nosił okulary przeciwsłoneczne.
- Czytał książki.
- Pracował przed komputerem.

Trzy powyższe zajęcia związane są niejako z natężeniem światła, dlatego moja pytanie wydaje mi się dość ważne.

Bardzo zależy mi na odpowiedzi, ponieważ teraz jestem po maturach i moją jedyną alternatywą do sportu jest wyjście na dwór, czytanie lub praca przed komputerem.

Zależy mi tym bardziej na odpowiedzi ponieważ prawe oko to jedyne sprawne i bardzo chciałbym wiedzieć czy nie narażam się na nic.

Z góry bardzo dziękuję