Załamanie psychiczne....

napisał/a: ~Anonymous 2012-11-18 14:39
Witam
Chciałbym się podzielić z wami moimi problemami a mianowicie mimo że mam dopiero 19 lat :
1.Gdy wchodzę do wody chlorowanej natychmiast czuję ból w klatce piersiowej i skóra robi się czerwona (już nie wchodzę do takiej wody) przypuszczam że to chlor ponieważ mam objawy związane z uczuleniem na niego.
2.Od bardzo dawna mam problem ze stawami czyli monotonne strzelanie stawów (ostatnio może z 2 miesiące temu jadąc rowerem przeskoczył mi łańcuch i dzięki temu przywaliłem i to dosyć mocno kolanem w kierownicę a dokładniej w śrubę i dodam że nie raz) Od tamtej pory mam problem z chodzeniem.
Unormowało się z nogą ale wczoraj jak jechałem rowerem to znowu łańcuch przeskoczył i noga nie uderzyła w kierownice tylko "szybko opadła wraz z pedałem" i nie mogę normalnie chodzić bo mnie bolą ścięgna tuż nad kolanem i nawet nogi na nogę nie mogę oprzeć ani łokcia ani nic bo strasznie boli.
3. Od dawna mam problemy z "jedzeniem" nie tylko że nie chce mi się jeść przez co chudnę a nawet jakby tego było mało zacząłem jeść z musu żeby przytyć i to nic nie dawało ponieważ dalej chudłem w tym samym tempie (teraz się to trochę zatrzymało) pod koniec wakacji ważyłem 69kg przy 191cm wzrostu miesiąc temu ważyłem 72kg a teraz ważę około 70.5kg ale to nie jest główny problem ponieważ po jedzeniu mam bóle głowy i nudności nie ważne ile zjem. Domyślam się że to przez "Tyraminę" ponieważ ona odpowiada moim dolegliwościom.
4. Czasami zdarza się że od "tak" Zaczyna mnie (punktowo) boleć głowa i to bardzo tzn. tak jakbym uderzył głową o ścianę mimo że nie wiem jakie to uczucie z tą ścianą ale tylko chcę uświadomić siłę.
5. Ostatnio obudziłem się rano z bardzo mocnym bólem mostka myślałem że mimo że jestem chłopakiem to się popłaczę z bólu. Ale po paru minutach przeszło poczytałem i myślę że to "kręgosłup" i dalej nic nie wiem.
6. Wspomnę tylko o bardzo częstych skurczach łydek i innych części ciała a szczególnie stóp tak "znienacka".
7.Od dawna mam przyspieszone bicie serca czasem boli mnie w klatce piersiowej w okolicy serca podobnie jak z tym mostkiem czasem się to dzieje w nocy.
8. Mam tak samo jak pan '"adus"CYTAT "Witam, mam 40 lat i od dwóch trzech lat mam dziwne problemy zdrowotne.
Straciłem wigor choć całe życie byłem człowiekiem czynu. Ostatnio jestem ciągle senny i praktycznie muszę się zmuszać by wykonać najprostrzą czynność. Początkowo myślałem że to za wysoki cukier, ale zrobiłem badania laboratoryjne i wszystko jest w normie. lekarz rodzinny stwierdził ze to może być przemęczenie, ja jednak wątpię w to, bo zawodowo nie wykonuje pracy fizycznej. Dodam że dziwnie się czuję tzn mam jakby problemy z koncentracją i z zachowaniem równowagi.
bardzo proszę o radę co może mieć wpływ na tak długotrwałem moje dolegliwości.
pozdrawiam"CYTAT
z tym nastrojem mimo że MAM DOPIERO 19 LAT i myślę że to nie wina dojrzewania bo mam tak odkąd pamiętam mimo że się staram temu przeciwstawić ale mi nie wychodzi.
Nie wiem czy to wszystko ale dodam jeszcze że mam tak "zjechaną " psychikę przez pewną dziewczynę że po prostu jestem załamany na dodatek opuściłem się w szkole a jestem w 4 Technikum i mam Maturę i Egzamin Zawodowy a do tego jakieś kursy.
Na wf nie chodzę bo zaczyna mnie strasznie szczypać skóra po lekkim wysiłki (biorę prysznic co dziennie).
Lekarze mówią każdy coś innego a JA JESTEM ZAŁAMANY I NIE WIEM CO MAM ZROBIĆ
POMOCY.



Edit. Mam drgawki dłoni męczące to jest i nie wiem co robić
Edit. Przypomniałem sobie o tym że jak jem jabłko to natychmiast zwęża mi się gardło albo coś po prostu mi je blokuje i się zaczynam dusić wtedy muszę szybko pobiec po zimną wodę i wypić z 500ml
dodam że przez cały dzień ZAWSZE czuję się taki otępiały "pijany".
Nie wiem czy to wszystko ale chyba tak
napisał/a: ~Anonymous 2012-11-18 15:20
Czy miales jakies konsultacje lekarskie?jesli tak to jakie byly ich przypuszczenia? byly wykonywane jakies badania?
napisał/a: ~Anonymous 2012-11-18 15:31
Tak byłem u specjalistów każdy mówił o Problemie z tarczycą tyle że każdy coś innego.
Robili mi USG Tarczycy i nic nie było na ekranie.
Interniści (lekarze pierwszego kontaktu) nic nie wiedzą i tylko wysyłają na badania alergologiczne aczkolwiek alergolog nic nie wykrył mimo że miałem długie badania.
Tak to w zasadzie nic istotnego tylko kilka razy pobrano mi krew (za każdym razem lądowałem ma łóżku szpitalnym bo prawie mdlałem).
W wynikach raz miałem nadczynność raz niedoczynność tarczycy.
Ja się boje o własne życie...
napisał/a: ~Anonymous 2012-11-18 17:09
Dobra to teraz ja troszke popisze ......
1)widac ewidentny problem na tle alergicznym ze stycznoscia z chlorem.
2)Jesli faktycznie sa takie problemy ze stawami najlepiej udac sie do ortopedy lub reumatologa
3) Problem z jedzeniem moze wynikac z roznych przyczyn mam za malo informacji ,dodatkowych dolegliowsci moze to byc za rowno na tle psychicznym (depresja) albo objawem wynikajacym z patologii ukladu pokarmowego zaczynajac od
a)przelyku
b)zoladka
c)dwunastnicy,moga to tez byc jelita konczac na trzusce ,watrobie
Tutaj przydaloby sie wybrac do gastrologa
4)Bol glowy napisz jaki on jest? jakie jest jego nasilenie? gdzie jest zlokalizowany? czy wystepuja jakies dodatkowe dolegliowsci?
jak nudnosci ,wymioty,swiatlowstret,otepienie,bol oczu?
5)bol mostka mozna podciagnac tez pod gastrologa czy odczuwasz do tego zgage i pieczenie w okolicach mostku?
6)bol lydek moze byc oznaka,np: braku magnezu
7)przyspieszone bicie serca moze byc na tle nerwowym mozna tez dla pewnosci wykonac echo serca czy aby wszystko z nim jest oki
8)niektore objawy sa do siebie bardzo podobne a maja calkowicie inna przyczyne wiec nie ma sie co sygerowac innymi
9)pewnie przez byc moze nieudany zwiazek badz tez nieudany kontakt z dziewczyna nabawiles sie deprsji co prowadzi tez do wystepowania objawow somatycznych i to tez trzeba wziasc pod uwage .Najpierw wykluczyc powyzsze objawy mogace sugerowac jakies schorzenia ,choroby,a nastepnie jesli wyniki wyjda ok wziasc pod uwage wystpapienie depresji i zastosowanie leczenia w jej kierunku tego podjac sie moze nawet lekarz rodzinny.
P.S nie mam znakow i tekst dziwnie wychodzi
napisał/a: ~Anonymous 2012-11-18 17:18
Najpierw pójdę do psychologa a potem dopiero tam gdzie napisałaś.
Bardzo ci dziękuję za pomoc. Nawet nie wiesz jak mi pomogłaś.
Dlaczego mnie coś takiego spotkało....

Bóle głowy punktowe z tyłu po bokach na skroniach i na górnym płacie
Za każdym razem boli bardzo mocno (chyba to opisałem wcześniej).
Przez to czuje się osłabiony no i ten ból jest przez chwilę.
napisał/a: ~Anonymous 2012-11-18 17:29
Przyszlo nam zyc w takim swiecie,a nie innym ,ze raczej trudno o w pelni zdrowego czlowieka;)
Porob badania jesli nic nie wykaza udaj sie do psychologa ktory przepisze leki i bedzie po klopocie bo choroby "psychiczne" czyli inaczej choroby naszej duszy da sie tez z powodzeniem wyleczyc!!
Takie bole glowy mozna zaliczyc do napieciowych ,ktore czesto moga byc spowodowane jakimis silnymi emocjami,stresem ,nerwami,czesto malo snu ,zmiany pogody ,ogolne przemeczenie ,tutaj jesli chodzi o leczenie z powodzeniem stosowanie lekow przeciwbolowych powinno problem rozwiazac ,ktore dostepne sa w kazdych sklepach ,marketach......
napisał/a: ewka35 2012-11-18 17:42
Witaj! Kiedy byłam w Twoim wieku też miewałam takie bóle głowy(właściwie nandal je mam od czasu do czasu).Nie ma co się na zapas martwić,bo ja pamiętam jak bardzo się bałam i wymyślałam sobie różne czarne scenariusze.Okazało się jednak że to był stres,przez ponad dwa lata byłam pod opieką świetnego neuro i nic złego się nie znalazł.Chyba że tak jak napisała kolezanka toważyszą temu bulowi zawroty,"mroczki"itp to co innego.Ale spokojnie,zawroty też mam kiedy dopada mnie ten punktowy ból.I tak już 20 lat.Ale jak na mój nos to pachnie mi tu nerwicą u Ciebie.Bóle w mostku i problemy z żołądkiem często są objawami nerwicy.Ale głowa do góry,idź do psychologa tak jak planujesz i zobaczysz co Ci powie.Dobrze by było gdybyś zrobił sobie też badania na ATPO.Pozdrawiam
napisał/a: ~Anonymous 2012-11-18 18:11
Dopisze bo mi umknelo;) powtorka badan TSH (ft3,ft4) do tego przeciwciala anty - TPO
napisał/a: ~Anonymous 2012-11-18 21:06
Zrobię co mi napisałyście
Dziękuje wam za pomoc.
Jak już się coś zmieni to dam znać na tym temacie.
napisał/a: ~Anonymous 2012-11-19 16:49
Szczerość boli.
Psycholog złapał się za głowę i powiedział że nie wie co ma powiedzieć. (kto mu dał uprawnienia psychologa)
napisał/a: ~Anonymous 2012-11-20 16:31
Szczerze to mam już tego wszystkiego dość i jeszcze dowiedziałem się że mi jakaś odłamana część kości lata w ścięgnach w kolanie...
Chce się poddać bo chyba nie ma innego wyboru. Czemu mam latać po lekarzach do końca życia....
napisał/a: ~Anonymous 2012-11-20 16:44
Nie chce byc niegrzeczna ,ale takie biadolenie w niczym Ci nie pomoze !!wez sie w garsc ,udaj sie do odpowiednich specjalistow i bedzie lepiej dobrze postawione diagnozy + odpowiednie leczenie=normalny powrot do zdrowia i zycia. Dostales podpowiedzi skorzystaj z nich .Pozdrawiam
P.S wybrac sie do innego psychologa poczytac opinie co do lekarza ,a nie wybierac pierwszego lepszego anty -lekarza.....,ktory weznie kase i oleje pacjenta po calosci....