Zakażenie ?

napisał/a: gsipl 2007-04-02 18:24
Witam!

Wczoraj grałem sobie towarzyski mecz na jednnym stadionie gdzie było bardzo duzo jakiś małych muszek, jedna z nich chyba mnie ugryzła i pozostawiło to mi z tyłu nogi tj. sie kolano zgina (więzadła? chyba) mały ślad jakby ukłucia igłą... czerwony znak. Dziś po powrocie ze szkoły swędziało mnie to troche i zobaczyłem że ten znak się lekko rozrusł i od niego idzie jakaś słabo czerwona pręga... zawija się wokól nogi taka grubsza linia, jasno czerwona... coś takiego jabym odcisł sobie siedząc na krześle... Czy to może być zakażenie ? teraz wogóle przez okolo 5H mi nic się nipodniosła... a ugryzienie swędzi...

Prosze o odp.
napisał/a: Peter 2007-04-03 07:15
Może to być i zakażenie i reakcja alergiczna. Owady są nosicielami bakterii chorobotwórczych oraz ich aparat gębowy zawiera "ślinę" - alergen. Jeśli się to nie powiększa, wystarczy smarować jodyną, którą można kupić w aptece. Gdyby się rozszerzało, konieczna wizyta u lekarza. Miejscowa reakcja zapalna nie skutkuje stanem podgorączkowym, gorączka pojawia się w momencie dostania się patogenów do krwi.