Zakażenie gronkowcem

napisał/a: pomozciemi321 2016-10-09 23:07
Szanowny Panie Doktorze.

Mam jedno tylko jedno pytanie, inni lekarze bagatelizują mój problem. Proszę o odpowiedź.

Dwa lata temu, podczas zabiegu prostowania przegrody nosowej, zostałem zakażony gronkowcem złocistym MSSA wzrost obfity. Od tego momentu, mam ciągłe problemy ze zdrowiem. Ciągłe infekcje, brałem różne antybiotyki, wszystko bez skutku.

Miesiąc temu brałem silny antybiotyk augmentin, przez 8 dni. po dwóch tygodniach infekcja wróciła. Z objawów:
1. Ogólne rozbicie, maksymalne osłabienie organizmu, problemy z koncentracją, brak gorączki, raz na jakiś czas 36,8-37,0 stopni
2. Gardło zaczerwienione, ból gardła. Brak kaszlu
3. Robiłem wyniki krwi, są wzorowe, OB i CRP

Ten fatalny stan mam od 5 dni, dzisiaj doszły duszności, co jakiś czas kłucie w klatce piersiowej, męczą mnie podstawowe czynności fizyczne. Bardzo nie chce brać kolejnego antybiotyku, w tym roku brałem już 4. Czy istnieje możliwość że te objawy przeminął?
Jakie badania mam wykonać.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam,

Piotr
napisał/a: Peter 2016-10-10 10:18
Obfity wzrost może dawać problemy zdrowotne, ale te ogólne to już mogą być wynikiem stresu. Żeby ustosunkować się do poprzedniego leczenia, muszę znać antybiotyki, jakie zastosowano oraz konieczny jest wynik posiewu wraz z antybiotykogramem.