Zajsc w ciaze

napisał/a: hjedra 2007-09-03 16:06
Od razu mowie, ze w sprawach seksu jestem bardzo niedoswiadczona i stad moje pytanie... jakis czas temu piescilam sie ze swoim chlopakiem i on dotykal swojego penisa, a pozniej piescil mnie i wlozyl mi palce do pochwy. Teraz spoznia mi sie okres i zastanawiam sie czy istnieje w ogole szansa, zebym mogla zajsc w ciaze??? Moze glupie pytanie, ale troche sie wystraszylam, bo slyszalam, ze w wydzielinie, ktora pojawia sie u faceta przed wytryskiem, tez moga znajdowac sie plemniki... Czy to prawda???
napisał/a: Kasienka84 2007-09-04 09:08
Więc jeśli jesteś niedoświadczona i dopiero zaczynasz życie seksualne to najierw polecam poczytanie sobie róznych artykulów medycznych i zapoznanie sie ze wszystkim, seks to nie rtakei tma sobie coś jak sie wydaje tylko to dośc poważne sprawy i poażna decyzja,

To że w plynie przed wytryskiem moga znajdować sie plemniki to prawda jest jednak są one raczej mniej silne niż te ze spermy. Ryzyko zajścia w ciążę jest właściwie zawsze. nawet antykoncepcja nie daje 100% więc zawsze trzeba pamiętac o tej odpowiedzialności. No a jeśli ledwo zaczyna sie zabawy intymne to zabzpieczenei jest czymś chyba beż czego nie można podchodzić do tych spraw tym bardziej że jesteś chyba młoda i nie chcesz mieć dziecka teraz więc powinnaś o tym wiedzieć. Dla bzpieczeństwa i komfortu żeby się nie bać warto chyba chociażby zaopatrzyć sie w prezerwatywę i nie będzie aż tyle lęku.

Jesli chlopak nie przeniósł bezpośrednio spermy do Twojej pochwy to pewnie nie jesteś w ciąży bo to nei tak łatwo, żadko sie to zdarza jeśli nie było pelnego wytrysku w pochwie. Ale trzeba wiedzieć że i cuda sie moga zdarzać to tak na przyszlość. pozatym mogłaś mieć dzień nie płodny o ile takowe umiesz mniej wiecej wyliczyć jeśli masz w miare regularne miesiączki.

Pamiętaj że miesiączka może się opóznić ze stresu, zmęczenia, zmiany klimatu, podróży i wielu wielu innych rzeczy. poczekaj aż przyjdzie, a jeśli nie będzie jej widać to zrób test ciążowy nie wczesniej niż w dniu w którym sie jej spodziewasz a nie występuje i będzie wszytsko jasne. Szczerze mówiać ja nie sądze żebyś była w ciązy ale przypadki chodza po ludziach i nikt 100% Ci nie da. na rpzyszłość pomyślcie zawczasu o pewnych sprawach i nie będzie kłopotu. nie pomyśl że Cie krytykuje czy coś. Po prostu daje dobre rady i ostrzegam w dobrej wierze. Pozdrawiam
napisał/a: hjedra 2007-09-04 21:51
Bardzo Ci dziekuje za odpowiedz:) Oczywiscie, wiem, ze seks to nie zabawa, ale poza przyjemnoscia takze odpowiedzialnosc. Masz racje, ze jestem mloda i nie chce miec jeszcze dzieci, nie zamierzam tez na razie wspolzyc ze swoim chlopakiem. Taka sytuacja zdarzyla sie nam po raz pierwszy i bylo to niezaplanowane... Stad wlasnie taka konsternacja...
Nie odebralam Twojej odpowiedzi jako krtyki, wrecz przeciwnie. Piszesz madrze i do rzeczy, konkretnie odpowiadasz na pytanie, za co jeszcze raz dziekuje
Licze, ze wszystko bedzie w porzadku.
Rowniez pozdrawiam.
napisał/a: Kasienka84 2007-09-05 08:59
Jeśli ci pomogłam to się bardzo cieszę. Wiem jakie się ma obawy podejmując pierwsze kroki seksualne a pieszczoty itp to także jakiś element seksu i dlatego pisalam tak żeby Cie uspokoić, pamiętam jak sama zaczyanałam i sie o każdy ruch bałam ale to wynika w dużej części z niewiedzy która jak się uzupełni to zupełnie inaczej się widzi wszystko i człowiek sie nie przejmuje tak i bardziej uważa, polecam postudiowanie różnej literatury, różnych fachowych artykulów w internecie. A prezerwatywe zawsze warto mieć gdzies w zanadrzu schowaną i jeśli jest taka sytuacja jaka była to się wyciąga i jest i wtedy o wiele mniej strachu jest. Nie przejmuj sie bo nei sądzę byś w ciąży była.
napisał/a: hjedra 2007-09-05 16:30
Ulga - jest okres
Jeszcze raz dziekuje za porady. Mysle,ze faktycznie warto miec prezerwatywe na wszelki wypadek, nie bedzie mnie to duzo kosztowac ani nie sprawi problemu, a prznajmniej bede sie czula bezpieczniej, jesli znowu dojdzie do podobnej sytuacji.
I zaczne przegladac literature, bo rzeczywiscie mam spore braki
Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam serdecznie
napisał/a: Kasienka84 2007-09-06 08:57
nie ma za co. Mozesz zaznczyć że Ci pomogłam i powiekszyć moje konto jeśli chcesz ;) Widzisz i okres jest i ulga i fajnie ale naprawdę żeby przejśc do praktyki trzeba znać troszkę teorii i bez tego ani rusz. A prezerwatywa to nie jest duzy wydatek i w zanadżu warto ją mieć. Potem zaoszczedzisz sobie nerwów i niepokoju. naprawde polecam. Do pieszczot też może byc i chłopak może mieć wytrysk podczas pettingu i nic sie nie stanie, no ale pamiętac rzeba że mimo wsyztsko ostrożność także jest potrzebna. Zawsze przeczytać trzeba ulotkę bo tylko prawidłowe użycie prezerwatywy gwarantuje jakas ochrone. Jesli nie wyciśnię się z czubka jej resztek powietrza to latwo pękać może wiec poczytac trzeba. Powodzenia życze
napisał/a: hjedra 2007-09-08 20:57
Nie zwrocilam wczesniej uwagi na ta opcje, oczywiscie, ze pomoglas i zaznaczylam:) Tylko Ty sie tutaj odezwalas:) Mimo, ze moj problem mogl sie wydac blahy czy glupi, to dla mnie bylo to wazne.
Takze jeszcze raz dziekuje:)
napisał/a: Kasienka84 2007-09-10 09:02
Dla kogoś może to jest błache ale dla Ciebie nie skor piszesz i prosisz o poradę. Ja sama kiedyś mialam podobne wątpliwości i też szuklalam pomocy na forach itp i niektorzym sie wydawlao ze to błache bo sie wie wsyztsko. Rozumiem cie i starałam sie pomóc. oczywiście to co pisałam to jest moja opinia i moje zdanie a każdy może inaczej myśleć i ktoś inny może co innego powiedzieć no ale w tej dziedzinie tak jest. Każdy przechodzi okres gdzie zaczyna interesować się seksem i swoja seksualnością i to naturalne że człowiek pyta i coś ni wie i ja to pamiętam i Cie rozxumiem, jednak pamiętaj, że zawsze zanim się cokolwiek zrobi nawet jak to miłe i super to trzeba pcozytać, nabyć jakąs wiedzę i przemyśleć to, bywa to trudne ale warto naprawde. Pozdrawiam