zajady u półtorarocznego dziecka

napisał/a: michel200 2009-02-25 15:13
U mojego półtorarocznego dziecka pojawiły sie zajady,myśle że pojawiły się od antybiotykoterapii (bo wpierw pojawiły sie pleśniawki ,dawałam mu wtedy nystatynę 1ml 3x dziennie,stosowałam 4 dni,plesniawki zniknęły)
co P.Doktor zaleciłby na te zajady,dziecko ma 16 mies
bardzo bedę wdzieczna za odpowiedż
napisał/a: KAROLUSZEK1 2009-03-06 19:53
coprawda lekarzem nie jestem ale ja kupiłabym cebion multi i dawała przez jakiś czas prebiotyki probacti albo jakiś inny mający kilka szczepów bakterii.

pozdrawiam
napisał/a: wirolex 2009-03-06 20:16
ostatnio moje dziecko miało zajady,znikęło po 2 dniach. Dawałam mu witaminę B i smarowałam maścią tribiotic, saszetka tej maści kosztuje 2 zł. Zniknie mu na pewno i niech nie wkłada rączek bo buzi i niech tam nie grzebie...niech ma zawsze czyste rączki i sztućce
napisał/a: aniek1 2012-09-24 10:43
U mojego 5-letniego synka ponad tydzień temu pojawiły się zajady, pękające i krwawiące usta. Dostał Vitaminum compositum B, oprócz tego smaruję na zmianę wazeliną i specjalna maścią na zajady z vit.B, szałwią i cynkiem. Niestety nie ma dużej poprawy, zajady już nie bolą, ale nie chcą się zagoić, najgorzej jest rano, usta są we krwi i ropie.Zapomniałam dodać, że zajady pojawiły się podczas ostrej infekcji gardła. Czy powinnam iść do lekarza czy mogę sama jeszcze czegoś spróbować?