Zajady lub coś podobnego

napisał/a: saqe123 2011-05-21 19:04
Witam wszystkich jak w temacie mam problem najprawdopodobniej sa to zajady. Trafilem na to forum przypadkiem i chcialbym prosic was o rade / pomoc za ktora z gory dziekuje. Problem zaczal sie jakies 2 lata temu po raz pierwszy w zimie zaczely mnie swedziec kaciki ust i skora obok troche je przecieralem i byly czerwone na drugi dzien to juz wogole plamy jak nei wiem stosowalem masci najpierw Tribiotik czy jakos tak ale byly jeszcze gorsze pozniej Sudocream ktory wsumie pomogl i przeszly z jakies pol roku bodajze mialem spokoj pozniej znowu sie zaczelo i tak co jakis czas dopiero od jakis 3 miesiecy moze 4ch mam je jakby caly czas tzn skora w tych miejscach jest przyciemniona czesto myje usta i kremuje zeby im zapobiec najgorsze w tym wszystkim jest to ze jak sie caluje ze swoja kobieta troche bardziej namietnie to problem sie pojawia na nowo - straszny dyskomfort. Chcialbym takze dodac ze jestem alergikiem mam alergie na roztocza kurzu biore leki antyhistaminowe gdyz warunki pracy tego wymagaja. Czytalem rowniez ze moze to byc drozdzyca lub cos podobnego gdzie problem pojawia sie od wewnatrz (jama ustna) jest to calekiem mozliwe gdyz moj jezyk jest czasami jakby od bokow z bialymi plamkami jakby stan grzybiczny albo cos nie wiem co jeszcze moglbym dodac mysle ze to wszystko wiem ze troche sie napisalem ale mam jednak nadzieje ze ktos zechce to przeczytac a tym bardziej mi pomoc. Dodatkowo chcialbym zapytac do ktorego lekarza sie z tym udac najlepiej Alergolog / Dermatolog czy moze jakis inny lekarz? Dziekuje i pozdrawiam :)
napisał/a: piotrosiama 2011-05-21 19:07
możesz wrzucić na forum fotkę ? popatrzymy co Cię trapi
napisał/a: saqe123 2011-05-21 19:22
http://imageshack.us/photo/my-images/96/zajady1.jpg/
tak to wyglada na codzien w tej chwili jest ok (mimo to widac miejsce w ktorym sie pojawiaja a raczej w ktorym znikly) ale postaram sie poszukac zdjecia podczas zajadow gdzie to wyglada naprawde tragicznie
napisał/a: piotrosiama 2011-05-21 19:26
to czekamy na kolejne zdjęcie
napisał/a: saqe123 2011-05-21 19:34
http://imageshack.us/photo/my-images/692/zajady2.jpg/
jedyne jakie udalo mi sie znalezc moze to pomoze:)
napisał/a: piotrosiama 2011-05-21 19:54
Powiem że ze zdjęć to niewiele można powiedzieć oprócz tego że masz ładny rysunek ust. Teraz na poważnie - nie wiadomo zajady/opryszczka - wzmocnij swoją dietę w produkty bogate w wit. B2 możesz nawet na początku wziąć w formie tabletek i smarować miejsca zmienione np. maścią tranową, vratinolem , sonolem itp. Jeśli myślisz o konsultacji medycznej to może być dermatolog lub nawet rozsądny rodzinny.
pozdr.
napisał/a: saqe123 2011-05-21 19:59
Niestety co do wit b to spozywalem jej rozne rodzaje b b6 b8 b12 czy jakies tam inne kompleksy bede musial isc do lekarza dzieki za pomoc ale obawiam sie ze powod moze pojawiac sie od srodka gdyz to utrzymuje sie zbyt dlugo to nie sa zajady spowodowane nie wiem wtarciem czegos brudnego lecz raczej od sliny z wewnatrz jamy ustnej gdyz jak juz wspomnialem przy calowaniu pojawia sie problem glownie...
napisał/a: piotrosiama 2011-05-21 20:03
To odezwij się po konsultacji - życzę powodzenia w pozbyciu się natręctwa.
napisał/a: saqe123 2011-05-21 20:04
dzieki piotrosiama13. Ogolnie do reszty gdyby ktos jeszcze cos wiedzial to z gory dzieki :)