Zajady czy opryszczka?

napisał/a: Sonicc 2012-09-26 20:26
Od jakiegoś czasu wyszkoczyła mi dziwna narośl na jednym z kącików ust. Uważałem że był to zwykły strup po skaleczeniu przy goleniu. Jednak od 4-5 dni zaczęło to niepokojąco rosnąć. Widnieje widoczne zaczerwienienie. Od dwóch dni stosuje krem vratizolin. Ciągle utrzymuje się strup. Mimo wszystko nawet przy stosowaniu tego kremu nie widać żadnych efektów by zaczerwienienie zmniejszało się. Czy choroba została zdiagnozowana prawidłowo. Czy należy zmienić preparaty?

http://postimage.org/image/ux3ft1cfd/
napisał/a: piotrosiama 2012-09-26 20:44
Rozległa jest ta zmiana co świadczy że chyba już wszystko "wyrzuciło" Ci na usta. Lek jest dobry choć ja osobiście wolę płyn Sonol działa szybciej.
napisał/a: Sonicc 2012-09-28 22:46
Czy mogę na takie rany użyć Klindacin T oraz Maści ochronnej z witaminą A?
napisał/a: piotrosiama 2012-09-28 22:53
Klindacin to jeśli się nie mylę stosuje się na trądzik. Lepszy bedzie ten płyn Sonol, przyśpieszy gojenie i jest dość tani ok. 5 zł.
napisał/a: Sonicc 2012-09-30 21:24
Zacząłem stosować polecany przez Ciebie lek i od razu widać różnice. Dobrze nawilża, nie "łuszczy" już tak się ta rana, wygląda o wiele lepiej. Pozostało jedynie zaczerwienienie. Ile dni trwa u Ciebie kuracja?
napisał/a: piotrosiama 2012-09-30 22:22
Kilka dni to na pewno, wszystko zależy od tego na jakim etapie jest opryszczka - rozwija się dopiero czy już "wyrzuciło". Mam ten płyn zawsze w domu i gdy tylko wyczuwam takie znajome swędzenie, pieczenie to od razu tym płynem smaruję. Jest w sumie taniutki i moim zdaniem skuteczniejszy od tych wszystkich reklamowanych.