Zadzieranie skórek na palcach...

napisał/a: Krzysiek1995 2017-05-21 22:42
Nie jest to może problem na miarę chorób ale..zadzierają mi się skórki na palcach przy paznokciach, czasem pękają usta w kąciku czy uszy. Zdarza mi się to od zawsze, ale skojarzyłem nie dawno to z...jedzeniem jabłek. Jedno na jakiś czas nie daje żadnych skutków, ale np. jedno lub dwa codziennie za kilka dni ma rezultat jak wcześniej opisałem. Czy ktoś wie, o co to chodzi?
napisał/a: piotrosiama 2017-05-22 15:28
Na pękanie w kącikach ust należy wzmocnić codzienne pokarmy w wit. B2 / np, mięsko, jaja, nabiał, ryby itp/. A co do zadzierania się skórek - robisz sobie manicure ?
napisał/a: Krzysiek1995 2017-05-23 22:16
Nie, manicure sobie nie robię :), jabłuszka dają taki skutek. Mięsko spożywam, nabiał tez, tylko fakt, że jak się robi wiosna czy lato, to znacznie mniej, a więcej rozmaitego zielska (nie z powodów ideologicznych :), taki skutek, jak jabłka powoduje też zwykła sałata. Thx za podpowiedź, zawsze to jakiś pomysł na poeksperymentowanie na sobie i obserwowaniu skutków. Czyli powrót do sałaty ze śmietaną, zamiast sosu sałatkowego...
napisał/a: piotrosiama 2017-05-23 22:22
Hmm ... przyznam, że po raz 1-szy spotykam się z opinią by za takie przypadłości jak wyżej winić zjadanie 2 jabłek dziennie !
Na te skórki kup sobie w drogerii płyn do ich zmiękczania i usuwania.