zadzieranie sie skórek na palcach

napisał/a: Haufniensis 2011-08-04 11:59
Witam,
czym jest spowodowane zadzieranie się skórek na palcach? Od czasu do czasu mam taką przypadłość i mimo, że obcinam je, wcieram krem do rąk albo maśc witaminową, smaruję ręce na noc kremem zadzierają się ponownie. Głównie na kciuku, palcu wskazującym i małym palcu. Po pewnym czasie samo zanika. Funkcjonuje taki mit ze to brak witamin, ale przećwiczyłem tez branie różnych suplementów typu bodymax+ falvit itp i nic nie pomogło. Szczególnie jest to dokuczliwe gdy coś robię przez dłuższy czas, wtedy całe palce są "postrzępione. A potem że nie mogę domyć tych miejsc gdy zabrudzą się np sokiem z owoców...
napisał/a: Breenan 2011-08-04 14:09
Schodząca skóra z palców u rąk może być przyczyną przebytej Szkarlatyny jeśli nie chorowałeś na tą chorobę to również może mieć to podłoże alergiczne,albo może być to związane z twoją pracą.Trudno jest ocenić na odległość nie widząc tego wybierz się do dermatologa obejrzy i przepisze odpowiednią maść.Pozdrawiam
napisał/a: Haufniensis 2011-08-04 14:20
bardzo dziękuje za odpowiedz, szkarlatyne mam za sobą-w dzieciństwie, a resztę trzeba by sprawdzić