Zadyszka po malym wysilku

napisał/a: felek_rudy 2011-12-26 17:14
Witam. Mam 22 lata i ostatnio zauwazylem u siebie cos dziwnego. Wspomne wczesniej, ze prawdopodobnie mam nerwice (bardzo czesto bole serca, zoladka. kiedys bezsennosc a teraz sennosc) no ale wroce do tematu. Moj tryb zycia jest beznadziejny jesli chodzi o zdrowie. W pozycji siedzacej spedzam nawet 12 h dziennie i dlatego co godzinke lub dwie robie krotka serie cwiczen. Od pewnego czasu zauwazylem, ze po jednej serii 20 przysiadow mam niesamowita zadyszke. Czuje sie jakbym co najmniej z godzine biegal za pilka albo gorzej. Doslownie przez 3-5min nie moge zlapac oddechu. Zastanawia mnie czy to jest normalne. Nigdy nie mialem super kondycji ale spokojnie moglem zagrac w pilke i bylo ok. Mialem robione EKG i Holtera 2 lata temu. Lekarz powiedzial, ze mam slabe serducho ale nic wiecej. Prosze o jakas odpowiedz. Nie mam mozliwosci chwilowo skorzystac z porady lekarza rodziennego. Z gory dziekuje.
napisał/a: piotrosiama 2011-12-26 17:33
A nie możesz zmienić tego trybu życia. Brak ruchu = brak kondycji i każdy wysiłek będzie sprawiał problem.
napisał/a: felek_rudy 2011-12-26 17:44
gram od czasu do czasu w pilke jak mam wolna chwile, plywam ostatnio tez mniej a silownie musialem przerwac ze wzgledu na kontuzje ledzwiowej czesci kregoslupa. Co wiecej wrocilem nawet do treningow worek + skakanka ale 3 min i wysiadam kompletnie.
napisał/a: piotrosiama 2011-12-26 18:04
Sam piszesz, że prowadzisz beznajdziejny tryb życia więc nie ma się czemu dziwić. Rozważ może powtórzenie tych wcześniejszych badań.