ŻADEN ANTYBIOTYK NIE DZIAŁA

napisał/a: Monika123412 2014-10-19 09:31
Wszystko zaczeło się tydzień temu, rano obudziłam się z bólem gardła, więc od razu poszłam do przychodni. Lekarka zapisała mi trzy dniowy antybiotyk( nazwy nie pamiętam). W ten sam dzien dostałam gorączki 38,5 i wezeł chłonny mi spuchł po jednej stronie, i był bolesny przy dotykaniu ( lewy). Rownież pojawiły się czerwone plamki na tylnej stronie gardła ( grudki chłonne??), i pozostają do teraz. Podczas brania antybiotyku wezeł chłonny przestał boleć a gorączka minęła. Jednak gardło ciągle bolało i doszedł do tego ból po prawej stronie gardła, tam gdzie mam przerośnięty migdał, ból był odczuwalny przy przełykaniu.

W pierwszy dzień po zabraniu ostatniego antybiotyku poszłam do laryngologa z tym problemem. Jego diagnoza; zapalenie bocznych ścian gardła i migdałów. Zapisał mi Rovamycine dwa razy dziennie na 5 dni i apap przeciwzapalnie. Juz mija 3 dzien a poprawy nie widać, gardło jak boli tak boli ( przy przełykaniu). Nie mam kataru,kaszlu ani gorączki . Czy to może być jakaś infekcja grzybiczna? Proszę o pomoc bo jestem zdesperowana i nie wiem co robić ! :(


Załączam zdjęcie gardła
[img]https://imagizer.imageshack.us/v2/225x300q90/673/ZDnoTd.jpg[/img]
napisał/a: Peter 2014-10-20 15:31
To może być infekcja wirusowa lub wywołana bakteriami atypowymi, bo stan zapalny jest niespecyficzny, a jest pewna efektywność po antybiotykach, które takie bakterie zwalczają.Jednakże może też być sprawa wirusowa. Isoprinosine jest teraz bez recepty.
napisał/a: Monika123412 2014-10-20 17:48
Peter napisal(a):To może być infekcja wirusowa lub wywołana bakteriami atypowymi, bo stan zapalny jest niespecyficzny, a jest pewna efektywność po antybiotykach, które takie bakterie zwalczają.Jednakże może też być sprawa wirusowa. Isoprinosine jest teraz bez recepty.


Czyli jak dokładnie mam się z tego wyleczyć ? Mam brać antybiotyki na wirusowe zapalenie gardła czy nie pomogą? I czy jest mozliwosc jednoczesnego zapalenia bakteryjnego i wirusowego ? Może po prostu lek zwalczył te bakterie a wirusa nie ruszył? Bardzo proszę o pomoc , bo nie chcę tracic kolejnych 300 zł na prywatnego laryngologa, który nie do końca wie co mi jest .
I jeszcze kolejne pytanie, czym dokładnie są te czerwone grudki na tylnej ścianie gardła? Na innych forach wyczytałam ze to może być chlamydia, ale u nich nie występował ból gardła czy gorączka, mieli tylko takie czerwone grudki .
napisał/a: Ramadik001 2014-10-20 17:58
Dr. Peter Pani napisał, prosze kupić Isoprinosine i brać wg ulotki. Antybiotyk nie działa na komórki wirusowe tylko na bakteryjne więc w tym wypadku jest zbędny, w dodatku nie ma pani gorączki więc u zapaleniu bakteryjnym nie ma tu mowy. A te czerwone grudki to poprostu grudki chłonne. Ewentualnie na ból gardła dokupić Orofar max lub w sprayu np Uniben choć orofar przynajmniej na mnie działa lepiej.
napisał/a: lorelaj 2014-10-21 08:28
Od dwoch tygodni, moze dluzej (wtedy zauwazylam problem) mam problem z gardlem. Wyglada to podobnie jak na zdjeciu osoby ktora rozpoczela watek. Dodatkowo jednak mam zolte obszary po obu stronach jezykach w okolicach migdalkow ( nie na samych migdalkach) - niestety nie udalo mi sie uchwywcic tego na zdjeciach jednak wyglada to dwa razy gorzej niz zolty obszar na podniebieniu nad gardlem . Odczuwam lekkie pieczenie w okolicach migdalkow przy przelykaniu. Mam biale plamy na podniebieniu, a samo podniebienie jest zolte. Gardlo przekrwione. Dodatkowymi objawami jest smieszne uczucie w prawym uchu jakby bol, troche laskocze. Boli takze jak naciskam obszar migdalkow na szyji po prawej stronie.

Poszlam do lekarza bo mialam goraczke i bolaly mnie zatoki (ktore nie byly zatkane, sprawialy wrazenie bardziej suchych i podraznionych). Lekarz przypisal antybiotyk amoxycyline na 10 dni. Antybiotyk biore od 6 dni, goraczka zniknela ale gardlo mam wrazenie sie pogarsza.. zolty obszar jest teraz takze na podniebieniu nad gardlem (widac na zdjeciu).

Dodatkowo od roku mam zapelenie miedzy nosem a gardlem (obszar ktorego nie widac, zakrywa je podniebienie). Odczuwam tam pieczenie, od czasu do czasu splywa mi po gardle zielono brazowy strup i zielona wydzielina. Przez caly czas za to w gardle mam gesta, przezroczyta wydzieline.

Co to moze byc i jak moge to wyleczyc? Prosze o pomoc