Zaczerwienione ujście cewki moczowej i lekko żołądź.

napisał/a: pio222 2012-05-30 13:45
Witam. Od długiego czasu mam zaczerwienione ujście cewki moczowej(niekiedy za-szczypie, nic się z niej nie wydostaje, nie swędzi) oraz w niektórych miejscach sam żołądź, byłem u urologa - który przepisał mi antybiotyk C..... oraz maść przeciwgrzybiczną C..... Sama maść nie zadziałała, antybiotyk chyba również nie działa - nie widzę poprawy, nie wiem co dalej robić, zaczerwienione ujście cewki moczowej wydaje mi się, że mam to od kilku lat!
Badanie moczu:

Ciężąr właściwy 1,025
Odczyn pH 6,0
Leukocyty ujemny
Azotyny ujemny
Białko ujemny
Cukier ujemny
Ciała ketonowe ujemny
Urobilinogen 0,2 E.U./dl
Bilirubina ujemny
Krew ujemny
Barwa Żółta
Przejrzystość Klarowny

Nabłonki płaskie pojedyńcze
Leukocyty 1-3 wpw.
Bakterie pojedyńcze
napisał/a: ~Anonymous 2012-05-30 14:38
Ogólnie badanie moczu(ogólne) jest poprawne nie wskazuje na stan zapalny
Ale można wykonac tak dla pewnosci posiew bakteriologiczny moczu byc moze jesli odczuwasz dolegliwosci związane bezposrednio z cewką można byłoby wykonac wymaz z cewki ,czy skóra na żołędziu oprócz tego ,ze występuje na nim zaczerwienienie, łuszczy sie ,piecze i swędzi??
napisał/a: pio222 2012-05-30 14:59
Nie skóra na żołędziu nie łuszczy się, nie piecze ani nie swędzi. Urolog powiedział, że jest jakieś zapalenie i ogólnie wygląda, że może być to grzybiczne. Pewien czas temu członek wydalał nie przyjemny zapach, ale w tej chwili już nie. Cewka moczowa też nie swędzi jest zaczerwieniona i bardziej wrażliwa, bardziej - jak to ujmę "lśniąca" od pozostałej części, nie odczuwam dolegliwości w tej chwili(niekiedy lekko ją czuć, taki dyskomfort) z jej strony tylko te wyżej wymieniane objawy mnie nie pokoją. Do południa często oddaje mocz około 3-4 razy po południu już tak mnie nie ciśnie.
napisał/a: ~Anonymous 2012-05-30 17:48
Byc może jest to grzybica byc może stan zapalny na tle bakteryjnym,albo nawet zapalenie mieszane,można tylko zgadywac bez badań i leczyc w ciemno.
Proponuje już nic nie zażywac i zrobic posiew moczu bakteriologiczny jak narazie zobaczymy czy coś w ogóle wyjdzie ,ale tutaj aby posiew był wiarygodny trzeba go wykonac 2 tyg od ostatniego antybiotyku ewentualnie tydzien smarując masciami bo wynik może byc fałszywy -zamaskowany i może nic nie wyjsc.
Czy ta masc którą dostałes to clotrimazolum??a antybiotyk ciprofloxacinum?
napisał/a: pio222 2012-05-31 00:33
Tak to ta maść - miałem ją stosować przez 5 dni, stosowałem 7 dni, bez jak mi się wydaje rezultatu, czyli widocznych. Antybiotyk który biorę to Ciprotex, jestem w połowie drogi brania tego leku, czyli 5 dzień a mam brać 10 dni. Jak rozumiem najlepiej będzie odstawić antybiotyk i odczekać powiedzmy do połowy czerwca i zrobić posiew moczu na bakterie? A z tym niby grzybkiem jak go rozpoznać? Może zastosować inną maść? czy lepiej nic nie stosować i poczekać do wyników posiewu?
napisał/a: ~Anonymous 2012-05-31 00:54
Czyli ciprofloxacinum(cipronex) jesli obecnie jestes w trakcie przymowania kuracji trzeba ją dokończyc ,następnie po, jesli dalej będą objawy odczekac min 2 tyg następnie nic nie zażywac i wykonac posiew ,co do masci jest ona dobra jesli natomiast faktycznie jest to grzybica ,kuracja powinna byc dłuższa nie jedynie 7 dniowa i systematyczna ,czyli 3 razy dziennie nanosic masc na miejsca chorobowo zmienione,warto kuracje jeszcze przedłużyc.Oczywiscie są inne masci chociażby dobry jest chlorchinaldin jest to maśc ,która ma działanie- bakteriobójcze ,byc może zmiany wynikają od zakażenia bakteryjnego,ale maśc wydawana jest na recepte
napisał/a: pio222 2012-05-31 11:02
Ok dzięki za wskazówki, poinformuje w późniejszym terminie o wynikach posiewu.
napisał/a: arcov2 2014-08-24 12:46
Witam. Chciełbym sie dowiedziec cos na temat tych wynikow z badania cewki moczowek . Mam podobny problem kilka wizyt u urologa i dermatologa nie dały trwałego rezultatu, zaczerwienienie mozna by tak powiedziec -powraca co jakisz czas. Pozdrawiam.