zaczerwieniona twarz

napisał/a: maly17 2009-03-21 13:32
Witam
Moim problemem jest stale zaczerwieniona twarz. Zaczerwienienie obejmuje nos, poliki (pod oczami skóra jest normalna - jasna). Czasami jednak zamiast zaczerwienienia są czerwone plamki. Nie mam popękanych naczynek(pajączków). Na skórze widać wągry. Dosyć często pojawiają się ropne krostki (takie powierzchowne?). Podobne krostki mam również na zagięciach nosa i wewnątrz nosa. Skóra reaguje na zimne i ciepłe powietrze, mycie wodą(bez znaczenia z jaką temperaturą). Po prysznicu ciepłą wodą bardzo rzadko czuć palenie twarzy, a zaczerwienienie jest mniejsze w porównaniu ze zmianą temperatury powietrza(np. przejście z chłodnego do ciepłego pomieszczenia) Moja skóra reaguje niekorzystnie prawie na wszystkie kosmetyki m.in. krem do cery naczynkowej - twarz jest po nim zaczerwieniona. Zwykłe kremy działają na mnie podobnie. Możliwe że jest to cera naczynkowa ale dlaczego działa na nią źle nawet specjalny krem? Może powinienem zrobić jakieś badania? Tylko jakie? Myślałem o badaniu na nużeńca ludzkiego, a może gronkowiec. U dermatologa byłem i dostałem metronizdazol w żelu, który stosuję około 3 miesięcy. Była po nim jakaś poprawa ale terazstan się pogorszył. Stosowałem też metronidazol w kremie ale po nim na skórze robiły się ropne grudki. Zaproponował mi także krem na naczynka, który na mnie zadziałał źle i powiedział, że to cera naczynkowa i że nic nie da się zrobić. Wcześniej przyjmowałem różne leki w płynie do stosowania zewnętrznego(może to miało jakiś wpływ) Dodam że wcześniej(jakieś 5 lat temu) moja skóra była normalna tzn z trądzikiem ale bez zaczerwienień. Poradźcie mi coś proszę bo brakuje mi już sił żeby z tym walczyć.
Co mam robić - wykonać jakieś badania?? Tylko konkretnie jakie albo coś zastosować? :( :( :(
napisał/a: maly17 2009-03-22 14:45
tutaj jest jeszcze zdjecie:
[img]http://img2.vpx.pl/up/20090322/175.jpg[/img]
napisał/a: krzysiek__888__ 2009-04-18 16:51
Mam ten sam problem...
napisał/a: Monia18 2010-01-08 23:07
Witaj ; )

Wlasnie przeczytalam Twojego posta na forum .. i mam dokladnie te same objawy co Ty .. chcialam sie zapytac, czy masz tez swedzenie?? albo czujesz jakby lazilo Ci cos pod skora? bo mnie skora juz tak swedzi od ponad miesiaca ; / twarz wyglada tak samo jak Twoja.. a zaden lekarz nie wypisal mi leku ktory by mi w czykolwiek pomogl !
napisał/a: vikunia1 2010-02-05 13:04
Cześć:) Też mam takie problemy ale na szczęście tylko od czasu do czasu się pojawiają jak drapie krostki albo jak używam kilku kremów albo innych specyfików razem. Mi pomaga krem AA Help nawilżający łagodzi podrażnienia i aczerwienienia.
napisał/a: misiaaa94 2010-10-21 12:36
Mam podobny problem. Już od około 2,5 lat skóra jest stale zaczerwieniona. Jeszcze rok temu nie miałam też popękanych naczynek, ale lek przepisany przez dermatologa mi zaszkodził... (była to maść sterydowa). Jednak nie to najbardziej mi przeszkadza, a właśnie to zaczerwienienie na nosie, policzkach i trochę na brodzie. Naczynek aż tak bardzo nie widać, są mniej widoczne odkąd biorę pewne tabletki. Nie wiem już co mam robić. Mam 16 lat i już takie problemy skórne :(. Myślałam już nad tym, czy nie mam atopowego zapalenia skóry. Tym bardziej, że skóra jest sucha i robią mi się czasem strupy za uszami. Dodam jeszcze, że kiedy się lekko zestresuję, to czuję, że robię się czerwona jak burak :P. Tak samo dzieje się, kiedy jest mi ciepło lub na dworze robi się choć trochę chłodniej (z tym, że wtedy tylko nos mam czerwony).
napisał/a: misiaaa94 2010-10-23 10:06
Odpowie mi ktoś?
napisał/a: misiaaa94 2010-11-06 11:06
No naprawdę super forum... Dziękuję za pomoc.